Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van egy nokia 7.1 készülék,...

Van egy nokia 7.1 készülék, ami a szerelésnél megsérült, de működik továbbra is. Ragaszkodjak visszaállítani az eredeti állapotot? Egy apró fül szakadt le, valószínüleg a sok test érintkezők közül. Apró. rugóra emlékeztető izé.

Figyelt kérdés
Ez a fül a gps antenna panel és az alaplap között volt, elektronikában nem vagyok annyira jártas, hogy tudjam mindenképp kell -e az oda... Remélem csak a jelerőhöz kell, és oda sem nagyon. (Könnyen megsérülne az alaplap ha megpróbálnék új vezetőszálat húzni, de sikerülhet is) Köszi a válaszokat

febr. 20. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom inkább ne vágj bele, ha nem veszel észre változást.

Ha valami nem jó, akkor szerviz esetleg, max 10 ezerért. Ha afelett van, akkor engedd el. Sajnos elég elavult telefn ez már manapság. Egy ideig még használható szoftveresen (nagyon max 2 év), utána már sok minden nem fog futni rajta.

febr. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
A nokia megszűnt.add el minél hamarabb ha jót akarsz magadnak.
febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még mindig ilyen 30 körül vannak ezek a telók használtan, és elavult? :o

Azt hittem erős :D 8mag+3gb ram, android 10

febr. 20. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Snapdragon 636?110 ezres antutu érték.b20-at nem tud ha minden igaz,5G-t sem.tartaléktelefonnak elmegy,ha nincs jobb kéznél.
febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A maga idejében középkategóriás telefon volt, annyira azért nem használhatatlan.


Nekem Nokia 5.1 Plus van ami nagyon hasonló ehhez. Android 10 van nekem is. Android 15 szeptemberben érkezik. Már 5 újabb Android verzió lesz. Sok alkalmazás ,ár minimum Android 9-et vagy Android 10-et kér. 1-2 év múlva már meglépik az android 11 vagy 12 minimumkövetelményt.


Egyébként a Nokia még aránylag friss a konkurenciához hasonlítva. De nem manapság, hanem mikor még a 7.1 jelent meg. Az iPhone után a Nokia indította el a frissítés reklámot, amit a többi gyártó mára lemásolt és le is hagyták őket.


Nem a processzorával és a rammal van a baj, mert az még elmegy kategória, hanem a szoftverrel. Sajnos nem lehet frissíteni újabbra csak ha nagyon értesz hozzá (és akkor sem biztos.)


Én 5.1 Plust próbáltam frissíteni és nem sikerült, nem csak nekem, senkinek se.


7.1-et talán lehet.

febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem mondom hogy nem lepődtem meg. Nekem tök jól megfelel, nem merült fel bennem az ellenkezője, csak elkezdett akadgatni mire jól újraflesseltem, nagy kínok árán működővé (kössz twrp hogy rossz volt az összes mentésem és el---- a telót)
febr. 22. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Saját ROM vagy bármilyen mod előtt, pl. bootloader nyitás stb előtt mindig le kell menteni minden fontosa adatunkat, vagy legyent fent Google felhőbe!
febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megvolt twrp -ben, de a visszaírása gajravágott mindent. Minden partició le lett mentve, kivéve a "data", mert titkosításra panaszkodott. Másik telón rendesen ment, ahogy kell. Gondolom etéren okozott valami galibát a visszaírás a titkosítás miatt. Lényeg, hogy van benne élet. Ha érdekel, edl -ben sem tudtam flesselni, nem ment végig, hiába testpontoztam. Végül fastboot-tal (pontosabban a nokia flash tool vagy ilyesmivel) mentek fel a fájlok, amit az 'fullota" payload.bin-ből tömörítettem ki. Nem volt egyszerű kitalalálni
febr. 24. 15:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!