Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi 13T Pro még jó választá...

Xiaomi 13T Pro még jó választás általános felhasználásra?

Figyelt kérdés

Pocophone F1-et cserélnék le (2018) mert már sokszor nem elég a 6GB RAM, sokszor indokolatlanul belassul mintha betelne a memória. Egy játékkal játszom ami nem is felső kategóriás de néha ki kell lépnem annyira belassul. Pedig töröltem minden felesleges programot jóformán csak az van ami muszáj.

Időszerű a váltás és én tökéletesen megvagyok elégedve a Xiaomival. Az új, 14-es széria viszont párásodik ami nekem gyári hibának tűnik szóval én kihagynám, amúgy sem akarok túl sokat kiadni.


Szóval a 13T Pro 220-ért jónak tűnik, 12GB RAM, gyors proci, 120w töltés, 144Hz Amoled...

Oké, hogy nem Snapdragon 8 Gen 3 de attól még pár évig el lehet vele lenni?



márc. 15. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen
márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze. A Mediateknek a tavalyi csúcsprocesszorát kapta meg, meg szinte csúcshardver van benne. 512 GB tárhely az rengeteg egy telefonba, 12 GB ram is rengeteg manapság. Azonban a jó tulajdonságok mellett van néhány nem túl jó is.

Az egyik ugye az, hogy a telefon nagyobb terhelés közben előszeretettel forrósodik annyira, hogy már értesítést is kapsz az esetleges túlmelegedésről, és ilyen állapotban a proci eléggé visszafogja magát.

A másik pedig az, hogy ez a processzor neméppen energiatakarékos, tehát teljesen függetlenül attól, hogy milyen akkumulátor van benne, a proci zabálja azt rendesen.


A Xiaomi 14-et tényleg ne vedd, amíg nem javítják ezt a párás problémát vagy hardveresen, vagy pedig szoftveresen. Esetleg mi a véleményed a Poco X6 Proról? Vagy ha tudsz még árni egy kicsit, akkor a Poco F6 Proról? Abban Snapi 8Gen2 lesz, meg 512 GB tárhelyen indul elvileg, meg 12 és 16 GB rammal. És azért a Snapi megbízhatóbb, mint a Mediatek, ezt már többször is bizonyította. Oké, hogy a Dimensity már egészen jól használható, de nem annyira jól, mint a Snapdragon a Qualcommtól.

márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Poco X6 Pro is jónak tűnik. Igaz 120 hz és gyengébb fényerő meg a töltés is 67W de 70 ezer forinttal olcsóbb és papíron erősebb a cpu-gpu. Nagyon elgondolkodtató, mit javasolsz talán jobb lenne a 13T Pronál?


Továbbá ha németországban veszem mert itt élek akkor a telefonon belehet állítani a magyar nyelvet? Kauflandtól rendelném itt meg nem írják, hogy ez global verzió-e, de gondolom


Poco F6 Pro mikor jön és kb. mennyi? azt olvasom átcímkézett k70 ami szerintem gyengébb mint az x6 pro

márc. 15. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek egyet veled, mivel a Poco F sorozata mindig is felülkerekedett az X sorozaton, és ez idén sem lesz másképp. Az, hogy a mobil Kínában "Redmi" néven fut, egyáltalán ne zavarjon össze, mivel az teljesen más Redmi, mint amit itt Európában szoktunk meg. A kínában árusított Redmi K sorozat lényegében egy csúcskategóriás mobil, és azt sem szabad elfelejteni, hogy az általad említett Xiaomi 13 T Pro a tavalyi Redmi K60 Ultra átcímkézett változata. Az Európai Redmi inkább az alsó-középkategóriát képviseli, de a Kínában megvásárolható Redmik között akadnak nagyon izgalmas darabok is.


A Poco F6 Pro várhatóan valamikor tavasszal fog megjelenni, és Snapdragon 8Gen2 lesz a procija, 12 GB ram lesz az alap, és vagy 256, vagy pedig 512 GB lesz az induló tárhely, sajnos nem találtam 100%-osan biztos adatot erről. Támogatni fogja a vezetéknélküli töltést is, hisz azt már az F5 Pro is támogatja. Tehát összességében szinte mindenben jobb mobil lesz az F6 Pro, a kameráit nem figyeltem, inkább a teljesítményel kapcsolatos dolgokat néztem.


Én úgy gondolom, hogy olyan 200000-250000 Magyar forintnak megfelelő összegért lesz kapható Európában. Azzal, hogy Németországban élsz, még jól is járhatsz, mivel valamilyen okból kifolyólag Magyarországon a Xiaomi az utóbbi időben az F sorozatát hivatalosan nem forgalmazza, holott más Európai országban meg igen, azonban ezt nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod, mivel a szoftvere tartalmazza a Magyar nyelvet, és hibátlanul működik Magyarul is a telefon. A Snapdragon 8Gen2 a tavalyi csúcsproci, az F5 Proba pedig a tavalyelőtti csúcsok csúcsát, a 8Gen1-et rakták. Így tehát ha az F6 Pro kijön, az egy tökéletes választás lesz, pláne ha hivatalos úton meg fogod tudni vásárolni, már pedig meg fogod tudni vásárolni, mert Németországban forgalmazni fogják.

márc. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne az? Nekem 6 éves xiaomi telefonom is tökéletesen müködik...
márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!