Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Amazonról iPhone-t...

Megéri Amazonról iPhone-t rendelni?

Figyelt kérdés
Amazonról szeretnék iPhone-t rendelni. Szerintetek megéri?
márc. 17. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem, ha olcsón kell inkább partneroGSM-ből, vagy valamelyik régebbi GSM boltból. Ott is megkapod ÁFA nélkül kb. és nem tart hetekig a szállítás.

Akkor éri meg az ilyen, ha van külföldi ismerős, ott megrendeli és behozza neked.

márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Ne akarj Iphone-t ha nincs pénzed rá, ennyire egyszerű.


Sosem értettem ezt a sz.rrágó mentalitást. Annyira erőlködtök, hogy kifelé többnek mutassátok magatokat mint amilyenek valójában vagytok, közben meg hónap végén eszitek a kefét.

márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha Magyarországon élsz, akkor én úgy gondolom, hogy nem éri meg az Amazonnal vesződni, mert sajnos nekünk nincs Amazonunk, és a legközelebbi Amazon, ahonnan rendelni tudnál, az a Német Amazon.

Ha olcsóbban szeretnéd megúszni az IPhone vásárlást annál, mint amit a hivatalos viszonteladók biztosítanak Magyarországon, akkor javaslom a szürkeinportos mobilboltokat. Nézz szét az Árukeresőn, kismillió van belőlük, olvass véleményeket. Igazából ugyan ott lennél, mint ha amazonon keresztül rendelnél, mivel ugyan úgy külföldről hozzák be, és ugyan úgy érvényes az Apple egy éves garanciája, utána pedig úgy sem tudsz nagyon mit kezdeni a hivatalos garanciával akkor sem, ha az Amazonon vennéd, mert gondolom nem fogod Németországba visszaküldeni nekik, és várni hosszú hónapokat, hogy történjen valami.


Abban az esetben pedig, ha van olyan ismerősöd, aki Németországban él, és rendszeresen ingázik Magyarország és Németország között, és meg tudod kérni arra, hogy vegye át neked a telefont, és szükség esetén majd a jövőben vigye vissza garanciáztatni, akkor egészségedre, kellemes vásárlást Németországból, és használd egészséggel a telefont, de ha nincs ismerősöd, akkor sajnos nem éri meg külföldről rendelni drágább cuccokat.

márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kezdjük az elején. Miért pont onnan?
márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

#2.

Higgadj le, én meg ezt a gyerek mentalitást nem értem.

Senki nem azért vesz ájfont, hogy kifelé mutassa.

Ez elmúlik úgy 12 éves korban, fölig hogy kb. minden 2. embernek az van.

Azért veszik, mert szeretik a megbízhatóságot, amit egy androidos telefon soha az életben nem nyújt.

márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

5


Nem gyerek mentalitás az, hogy a magyarok többségének a pénzügyi ismerete/kultúrája/intelligenciája a béka p.csája alatt van.


Nem az iPhone-ról van szó, nyugodtan behelyettesítheted bármivel.


Ha neked nincs egyben 350 ezer forintod, és trükköznöd kell a rendeléssel és lefosott GSM boltokból kell megvenned, mert ott 20 ezerrel olcsóbb, az tökéletes indikátor arra vonatkozólag, hogy neked nem egy 350 ezer forintos telefonra van szükséged, hanem mondjuk egy alap pénzügyi ismeretekre, hogy 5 év múlva ne okozzon gondot bárhol ott hagyni 350 ezret egy termékért. Ez nem agysebészet.

márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6.

Hát figyelj, IT-ben dolgozok, jól keresek de amilyen árak vannak én sem tudom megengedni magamnak pályakezdőként egészében.

De ez nem engem minősít, hanem a kormányunkat, mert érdekes a rothadó nyugaton simán meg tudják venni az ájfont, tudnak ruházkodni normális, meg tudnak venni egy 10-15 éves autót gond nélkül, nem esik problémájukra, ha hétvégén be kell vásárolni stb.

Holnapig sorolhatnám a dolgot, az albérleti díjakig stb.


Én úgy gondolom ez 2 tényezőt minősít: a kormányunkat, és a gyenge akaratú népet.

Ezzel én zárnám ezt az off topikot, nem gondolnám, hogy itt az emberek a hibásak, mert nem tudnak kifizetni egy teljesen hétköznapi dolgot, amit külföldön azonos munkával zsebből kifizetnek...

márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Semmi közöd hozzá, most ha egy iphone teszi boldoggá, miért ne. Amíg nem a te zsebedből veszi ki a rá valót, nincs jogod beleszólni. Szép vasárnapot neked.
márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Abba ne is menjünk bele, hogy az ájfon itt a legdrágább az egész EU-ban.
márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7


Szóval mert nyugaton jobb mint Magyarországon, ezért érdemes olyan dolgot venni, amit amúgy nem engedhetsz meg magadnak? Vagy mi az összefüggés?


Én nem mondtam, hogy az ember a hibás mert nem tud kifizetni egy teljesen hétköznapi dolgot.


Én azt mondtam, HA nem tudod kifizetni, akkor az tökéletes indikátor arra vonatkozólag, hogy nem engedheted meg magadnak.


A vágyaid meg a szükségleteid az 2 különböző dolog.


A vágyad lehet egy 350 ezres telefon, a szükségleted meg lehet egy 100 ezres. A 2 között van különbség.


A vágyad lehet egy 30 milliós BMW, de ha nincs rá pénzed, akkor be kell érned a szükségleteiddel, amit egy 5 milliós autó nyújt.

márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!