Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vannak lila foltok a...

Miért vannak lila foltok a képernyőmön?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma az egyik osztálytársam kilökte a kezemből a telefonomat, feltételezem véletlenűl. Nem az üveg részére esett a telefon, hanem a hátlapjára, és lett egy fekete folt a bal felső sarkában a telefonnak, meg ilyen szines csikok jönnek ki belőle. Plusz, egyáltalán nem érzékeli az érintésem az egész telefonom felső része.

És most mikor hazaértem, egy idő múlva azt vettem észre hogy elkezdtek lila foltok terjedni a képernyőm sarkától, onnan ahol a fekete folt is van, és egyre "szaporodnak" azota.


Hamarosan lesz új telefonom, de azt szeretném tudni, hogy mennyi ideig fogja így a telefonom kibírni ha nagyon vigyázok rá? És ezek a lila foltok mik?...



márc. 19. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Betört a kijelző (fekete folt) és jön ki belőle a folyadékkristály (lila csíkok). Az érintést azért nem érzékeli, mert az adott zónához vezető réteg teljes egészében elrepedt, nem vezeti az áramot (az ujjad által vezetett minimális áramot érzékeli a képernyő, a régiek nyomást, de ebből a szempontból mindegy). Egy szó mint száz, ennek annyi. Kijelző cserével lehet csak javítani, de ez gyakran drágább mint egy új telefon, kivéve ha a legújabb csúcsmodelled van.
márc. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Update: kérdésem kiírása óta tovább terjedt a lila folt, a képernyőm negyedét takarja :/
márc. 19. 16:19
 3/8 anonim válasza:
Megverték
márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1: köszönöm válaszod! Hát gondoltam hogy ennek a telónak annyi, de nem baj mert pár napon belűl úgyis cserélve lesz, csak addig jó lenne ha kibírná...van rá esély hogy azt a pár napot túlélje a telefonom?...
márc. 19. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Nincs, holnap már szinte semmit sem fogsz látni belőle.
márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként még így is látom a képernyőt, csak mindem lila :s de ettől független látok mindent csak mintha egy lila filter rá lenne téve :/

Kár ha holnapra akkor tönkremegy... :<

márc. 19. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Még meglátjuk, ha az egyik színréteg ép maradt, korlátozottan, de megmarad a kép. Ezt azért zártam ki az elején, mert az ütés helyén teljesen elsötétült, de nem lehetetlen. A semminél ez is jobb.
márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! :) Remélem azért kibírja a telóm, elég zavaró ez a lila folt ami egyre nő, de erre a pár napra úgyis mindegy és kibírom...
márc. 19. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!