Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy LTE képes telefon mekkora...

Egy LTE képes telefon mekkora letöltési sebességre képes adatkapcsolaton?

Figyelt kérdés
Jelenlegi telefonom 5G képes, de a szolgáltatónál nincs aktiválva, így 4G+-on megy, kb 180-200Mb/s letöltésre képes. Egy LTE képes telefon is tudja ezt a sebességet hozni?
márc. 30. 16:25
 1/9 A kérdező kommentje:

az a tervem, hogy egy régebbi telefonról osztanék meg internetet kábelen keresztül laptopra.

Egy Samsung J3 2016-om van, 2G, 3G, és LTE szabványt támogat. Azért nem a főtelefonomról osztok netet, mert az nagyon meríti, és ha elmegyek valahova akkor a gép net nélkül marad, pl ha töltök le egy nagyobb fájlt akkor addig nyugodtan tölthetni ameddig én dolgozok vagy valami.

márc. 30. 16:27
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Hagyd azt az őskövületet. A J3 még a maga idejében sem volt egy erőgép, és bizonyára a benne lévő modem sem olyan erős.

Ha teheted, vegyél inkább egy 4G routert, és azzal már tudsz normálisan netet osztani a gépre.

márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

de ha már pénzt költök akkor nem lenne jobb a laptopomba venni egy wwan modemet?

Neten nem nagyon találok hozzá valót, azt meg nem tudom más márkát támogat-e. Pl Lenovo, Hp, Huawei, stb stb.

Fujitsu Lifebook e753 laptopom van. Ha valaki megtudná mondani, hogy milyen wwan kártya kell bele azt megköszönném.

márc. 30. 16:49
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Sok mindentől függ. Pontosan milyen technológia érhető el az adott helyen, mire képes a készülék, milyen a jelerősség, mennyire leterhelt az adott cella, stb.


A J3 valószínűleg még nem támogatja a CA-t (4G+, ha úgy tetszik), így csak egy 4G frekvenciát tud fogni egyszerre. De a modemje is elméletileg csupán 150/50 Mbps-ra képes. Én arra tippelnék, hogy ilyen 80 mega lenne a csúcs.

márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

J6 2018 4G-n (4G+t nem tud, egy csatornán megy) legjobb esetben közvetlenül a torony mellett 30-40mbit volt vagy kevesebb. S9+ (4G+ és ugyanez a környezet) 180-300mbit közt ment.


A J3 sem fog 40mbit-nél többet hozni szerintem.

márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na hát megmértem, tényleg nagyon lassú a j3.

[link]

[link]

Látszik a különbség rendesen, pedig ugyanolyan a lefedettség természetesen.

Átlag netezésre mondjuk elég a j3 is, de ha már több gigás fájlt töltök le akkor jó ha gyorsabb a net.

márc. 31. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:

#5:

Nem ér összehasonlítani a J-t az S-el, mert az S a Samsung csúcskategóriája, a J pedig az alsó-középkategória volt.

ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7:

Tudom, pontosan ezért hasonlítom össze a kettőt: míg a J-be LTE Cat 4 modem került (elméleti max 150/50mbps link) addig az S-be LTE Cat 18 6CA (elméleti max 1200/200mbps link) modem van.


Nem érdemes egy sima 4G-s készülékbe tenni a sim-et, inkább egy jó 4G+osba kell betenni. Jóval gyorsabb. Persze ha erősen adatkorlátos (pl 100MB, 500MB, 1GB mobilnet per hó) akkor teljesen mindegy miben van. Korlátlannál már érdemes egy komoly eszközbe tenni.

ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem Note 10 Plus 5g telóm van nem S szériás.

Anno én is így voltam, hogy sima netezésre teljesen jó a sima 4G, de ha fontos a letöltési sebbesség akkor kár kevésnek bizonyul.

ápr. 2. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!