Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A bejövő üzenetekért (SMS) is...

A bejövő üzenetekért (SMS) is díjat számolnak fel a szolgáltatók, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Több helyen lehet olvasni, mikor ugye kérem az ellenőrző kódot, legyen az egy Google, egy Facebook, vagy bármi, hogy a szolgáltató díjat számolhat fel az SMS-ért. Ez most valóban így van? Az szúrt szemet nekem, hogy most ránéztem, hogy mennyi mobilnetem van még, és ugye ott kiírja az SMS-ek számát is a csomagban. És két SMS hiányzik. Valóban volt két ellenőrzőkódos SMS-em az elmúlt időben. Ezekért is fizetni kell? Bocsánat a hülye kérdésért, nemrég vagyok csak számlás.
ápr. 7. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem, kivéve ha külföldön (nem EU-ban) vagy.
ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
25%
Nem kell kivéve, ha van a szerződésben más. Pl. bank csinálja ezt, hogy küld sms-t a tranzakciókról, de te fizeted, viszont ahhoz tartozik külön szerződés.
ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

"vagy bármi, hogy a szolgáltató díjat számolhat fel az SMS-ért."

Azért írják, mert előfordulhat. Mondjuk roaming helyzetben. És ők szóltak.

Amúgy meg mi lenne ha kipróbálnád, és megnéznéd hogy tényleg így van, vagy sem? Kérsz egy ellenőrző kódot, és utána megnézed az sms számlálód. Ami természetesen a kimenő üzeneteket számolja, és nem a bejövőt, ami másnak költség, nem neked.

ápr. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Vannak olyan szolgáltatások amikor a fogadott SMS-ekért is fizetni kell.

Mivel a kódot te kéred, hogy bejelentkezhess a saját fiókodba egy oldalra, így ezt neked kell(ene) fizetni.

Abba azért gondolj bele hogy micsoda költségek jöhetnek össze például egy facebooknál abból hogy a többmilliárd felhasználójának küldözgeti az sms-eket. Ha csak 1 forint egy sms, már az mennyi lóvé naponta... :D


"Ami természetesen a kimenő üzeneteket számolja, és nem a bejövőt, ami másnak költség, nem neked."

Azokat számolja amikért fizetni kell. Mint ahogy írtam ez lehet bejövő is!

Az megvan ugye, hogy a netcsomagoknál a feltöltött is beleszámít az adatkeretbe? Mert a te logikád szerint csak a letöltésért kellene fizetni.

ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Fogadott SMS-nek alapból nincs díja. Külföldön roamingban lehet, illetve emelt díjas szolgáltatásoknál. A megerősítő SMS-ért tutira nem kell fizetned. Az a két SMS olyan volt, amit te küldtél.
ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem küldtem semmilyen SMS-t senkinek.
ápr. 8. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Tudtommal nem küldtem semmilyen SMS-t senkinek."

Mindig így kezdődik.

ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!