Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az akkumulátor állapota romlik?

Az akkumulátor állapota romlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kb 4 éves Huawei P30 Prom van. Kb 2 honapja kijelzett egy értesítést, ami azt írta, hogy romlik az akkumulátor állapota. Azóta próbáltam vigyázni rá és 20% illetve 80% között tartani és kevesebbet használni, de megint megkaptam ezt az értesítést.


A kérdésem az lenne, hogy mire lehet számítani? 😅 Számíthatok arra, hogy bedobja a törölközőt előbb-utóbb? Van esetleg valami amit tehetek azért, hogy javítsak a helyzeten, vagy legalább szinten tartsam?



ápr. 8. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kevesebbet fogja bírni, ahogy már most is valószínűleg a töredékét bírja mint eddig. Egyszer csak elpusztul és nem fog bekapcsolni többé.
ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
4 éves akkutól mit vártál? Általában 2 év elteltével már érezhető minden telefonnál az akku gyengülése.
ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Telefon boltban kicserélik az aksit vagy a kijelzőt pár óra alatt. Előtte lehet szólni kell hogy rendeljenek
ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a huawei akksik valahogy meglepően strapabíróak, nekem is 4 évig volt p20-am, és 4 év után is használható maradt, de az normális, hogy már ráférne a csere, a másik oldalon (apple) kb 2 évente cserélni KELL
ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az iphone azért döglik meg hamarabb mert szoftveresen engedik csutkára meríteni a telefont.

Mikor a telefon 10% mutat akkor más androidos telefonok már kikapcsoltak.

ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

5. Ez hülyeség, a telefon maga nem is kapcsol ki, az akku BMS szakítja meg a tápellátást az alsó védelmi küszöbnél, ami 0 %-nak felel meg.

Azért fogalmaztam igy, mert nem biztos, hogy a telefon pontosan jelzi a százalékot, de a BMS védelem pontosan detektálja az energia elfogyását, mivel ekkor relatív hirtelen letörik a feszültség 2,5 V alá és azonnal lekapcsol.

De ez még nem a káros túlmerülés, mert utána az akku üresjárási feszültsége visszamászik 3 V fölé, csak ereje (árama, terhelhetősége) nincs már.

ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztosan be fogja dobni a törölközőt. Az akkumulátorok elhasználódnak, ezzel nem lehet mit kezdeni. Gyájtögesd a pénzt egy új akkumulátorra, ez a legjobb amit tehetsz.
ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Aktív Szál ***** válasza:
4 éves telefontól ne várj csodát. Ahogy az akkumulátor öregszik, egyre kisebb lesz a kapacitása, tehát egyre rövidebb ideig fogja bírni a telefon. Túl sokat nem tehetsz, pláne nem 4 év után. Vagy kicseréled az akkut, vagy az egész telefont.
ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Neked mennyit bír egy feltöltéssel?


Nekem is p30 Prom van 2019-ba vettem amint ki jött rá egy hónapra, de nekem nem írt még ki ilyet.

ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!