Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meg tudom nézni, hogy előfizet...

Meg tudom nézni, hogy előfizetéses a telefon?

Figyelt kérdés
Interneten láttam egy hirdetést és félő, hogy a kiszemelt telefon előfizetéses. Utána tudok nézni,hogy előfizetéses?

ápr. 25. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Hogy érted azt, hogy "előfizetéses"? Hogy van-e rajta tartozás?

Azt sajnos nem tudod megnézni.

ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Kérd el a számlát róla
ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 igen, arra lennék kíváncsi
ápr. 25. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem lehet ellenőrizni, max úgy, ha elkéred a számlát.
ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
A telefonra kiállított számlát el kell kérni az eladótól.
ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rajta hálózati korlát azaz nem függő egyik hálózattal sem akkor is lehet rajta hűség idő miatt szolgáltatói korlátozás, de ezt nem fogják aktiválni csak ha nem fizetik ki a készülék árát és ha van a kötbért. Tehát alapvetően nem gond ha előfizetéssel vették és később eladják, csak fizetni kell a szerződésben foglaltakat.

Ha adás-vétel esetén adásvételi szerződést írsz akkor te jóhiszemű vevőként nem lehetsz károsult egy esetleges imei szám tiltás esetén. Nyilván macera igazolni feloldani a készüléket.

De miért akarod megvenni ha félsz a telefon előéletétől? Gondolom jó az ára… hát én azt mondom gyanúsan olcsó telefont nem szabad megvenni. Lessz ott valami ami később derül ki és gondot okoz.

ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz utána nézni, csak akkor tudhatod hogy tiszta egy telefon, hogyha van számla az eredeti vásárlás igazolásáról, tehát teljes áron, hivatalos forgalmazótol és lepecsételt. Bármilyen más számla esetén úgyan úgy letilthatják mert lehet hogy valaki otthon nyomtatja ki, illetve azt is kell kerülni ami nincs lepecsételve mert lehet hogy otthon töltötte ki.
ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Amíg tartozás van a készüléken az a szolgáltató tulajdona, tehát legálisan nem adhatja el. Ahogy ki lett fizetve az utolsó részlet, a tulajdonjog az előfizetőre száll, onnantól eladhatja.
ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"láttam egy hirdetést"


" #Samsung #iPhone "


Két féle mobilt hirdet?

ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!