Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki hova szokta leadni a régi,...

Ki hova szokta leadni a régi, használaton kívüli telefonját vagy mit szoktatok csinálni vele?

Figyelt kérdés

Tudom vannak gyűjtőhelyek, ahol le lehet adni. Van 2 régi telefonom, amiket már nem használok. Visszállítottam őket gyári beállításra, de mégis félek attól, hogy ha leadom akkor esetleges visszaélnek az adataimmal vagy bármivel.Illetve van 1 régi tabletem is itthon, ami már vagy 4 éve nem volt bekapcsolva. De ha gyári beállításokon van akkor vissza lehet állítani a készülék adatait? Mert olvastam, hogy elvileg igen. Mit tanácsolnátok mit csináljak velük? De olvastam, hogy itthon nem célszerű tárolni őket, mert veszélyes a környezetre, egészségre és akár tüzet is okozhat.

Ti mit csináltatok a régi, használaton kívüli telefonjaitokkal? Vagy még otthon tároljátok őket?



#használatonkívülitelefon
ápr. 26. 22:18
 1/8 anonim válasza:
0%
Ez jó kérdés, nekem is van jó pár!
ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Az elmélet és a gyakorlat nem ugyanaz.
ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Előjött most rajtam a klímaszorongás, azért gondolkodom ilyeneken, hogy mit kéne csinálni velük. Vagy hajtsak át rajtuk kocsival és akkor megsemmisülne az egész készülék? Vagy ha kiveszem belőlük az aksit és azokat leadom elektronikai hulladékgyűjtőbe és a telefont meg magát megtartom, akkor az okozhat problémát?
ápr. 26. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

3: A klíma miatt ne aggódj, porszem vagy a gépezetben sajnos. Nem a Pistabácsi eldobható borotvája meg a te 3 telefonod fog okozni bármit, hanem a nagyüzemek és gyárak amik 1 hónap alatt termelnek annyi hulladékot, amennyit életedben nem fogsz.

Ez olyan, mint a túlnépesedés. Nem Európát kellene születésszabályozni, amikor a teljes kontinens 750 millió a 8 milliárdból!

ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló!

És mit javasolsz mit csináljak a régi telefonjaimmal? Továbbra is őrizgessem?

ápr. 26. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy. Vidd el a legközelebbi ilyen gyűjtőhelyre, ha pedig az esetleges adatkinyerés miatt aggódsz, akkor gondoskodj előtte a megfelelő fizikai megsemmisítésről.
ápr. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én oda szoktam adni rokonnak, ismerősnek, akinek tudom hogy örömet okoz és még tudja bűvölni. Vagy Hardveraprón ingyen elvihetőre, itt is szinte azonnal jelentkeznek rá.

Az adatok miatt nem aggódok, gyári reset, minden törlésre kerül.

Én se szeretek hulladékot gyártani, ezért ami még működőképes, ott szerintem az újra felhasználás a legjobb út. Majd ha e-hulladék lesz belőle, mehet az újrahasznosításba, de azelőtt még bőven van helye egyben is.

ápr. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az összes régi mobilom itt van egy dobozban.
ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!