Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyit bírnak az IPhone aksik?

Mennyit bírnak az IPhone aksik?

Figyelt kérdés

Nem vagyok IPhone-os, de elgondolkoztam rajta, viszont olvasva az adatokat 3200mAh koruliek az aksik, ezzel szemben az androidok többsége 5000mAh körül mozog

Így felmerült bennem, mennyit bírnak igy normál használat mellett?

Illetve szívesen fogadok infókat és típus ajanlasokat is🙂



máj. 3. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

2 napot kibírnak, intenzív használattal 1 nap.

Nem a kapacitás a lényeg, hanem az optimalizáltság, ami iPhoneoknál nagyon erős.

máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

15 Pro-m szerintem sokkal jobban bírja mint az átlag, pedig nincs benne egy nagy aksi.

A 2 rendszer között az a különbség, hogy az android egy univerzális oprendszer(ami ráadásul virtuális gépen fut)szóval jóval nagyobb az erőforrásigénye.

Amíg IOS-t célhardverre írják és ezért jobban van optimalizálva.


Gyakorlatban meg az appfejlesztés hanyag manapság, így ha valamelyik service beragad mindegy, hogy IOS vagy Android, szív vele a user rendesen...

máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Az SE és Mini modellek hamarabb merülnek, mert ezekben a kisebb az akku, mint a normál vagy Pro, Pro Max kiadások. Utóbbiban van a legnagyobb, méretéből adódóan.

Egyébként iphone esetében felesleges nézni az aksi kapacitását, ugyanúgy a RAM mennyiséget, mert ez is kevesebb, mint androidos mobilok esetében. Viszont az optimalizálás sokkal hatékonyabbá teszi a telefonokat. Vannak tesztek a youtube-on, battery test, több mobilt hasonlítanak. Nem kell szégyenkeznie az iphone-oknak, mert kisebb az akku, vagy mert nincs 16GB RAM.

Amúgy én Mini-t használtam 3 évig, nekem kibírt egy napot úgy ahogy én használtam.

máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

RAM már azért ott is számít, Apple is elkezdett feljebb lépni.

Nem az oprendszer miatt, hanem az app-ok fejlesztési morálja megváltozott.

Mindenki hatalmas alkalmazásokat ír, nincs kedve nagyon belenyúlni, ha egyszer megírja Kotlinban, akkor nem fog pluszban finomhangolni.

Ennek meg az az ára, hogy az Apple is kénytelen lesz sok RAM-t tenni a telefonokba...

máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos információkat!

Fényképezes szempontjából nagyjából hasonló a tudásuk?

IPhone 13tol nézelődtem. Én sokat fotózok, ez a fő amire használnám, illetve csak alapok, mint zene hallgatas, e-mailek, messenger

máj. 3. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha sokat fotózól akkor 13 Pro-t vegyél, vagy annál újabb Pro-t.

Samsungból meg S23 Ultra és attól felfelé.

A sima széria egyikből sem acélos, máskülönben nem lenne Pro, Ultra.(és nem lehetne értük ennyi pénzt elkérni)

máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
15 PM-om 3 nap,folyamat használat mellett
máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%

4#

Ez természetes, 2024-ben már nem elég a 2-4 GB RAM, pl 4K60 videók szerkesztésénél, renderelésnél és a komolyabb játékok miatt, de mégsem 16 GB van bennük és tudják azt a szintet kevesebbel is.

máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs nagy mágia a dologban, az alacsony csíkszélessű, takarékos magokkal (is) rendelkező ARM processzorok keveset fogyasztanak. Ha megnézed, általában a csúcs Samsungokban (vagy egyéb telefonokban) sincs meg a standard 5 ezres aksi, aztán mégis jobban bírják sokszor, mint az olcsóbb telefon a nagyobb aksival.

Továbbá ha már felmerült, a RAM esetén sincs nagy bűvészkedés, az Apple sem rak több/kevesebbet belőlük a telefonjaikba, mint más. Az alap S-es Samsungokban is régóta 8 giga van, az Apple Pro telefonjaiban is már annyi található. Igazából amíg az ember nem kezd el vadul mutlitaskingolni és normális sebességű proci van a telefonban, addig Androidnál is untig elég a 6 giga (valószínűleg a 4 is elég lenne, de ennyit már tényleg csak a nagyon belépő szintű telefonokba tesznek), meg még iOS-en is a 4.

máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!