Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 13-as telefonról mi a...

Feri7400 kérdése:

IPhone 13-as telefonról mi a véleményetek? Megéri megvenni 2024-ben is?

Figyelt kérdés
máj. 14. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Újként nem. Használtként, ha jó áron kapod meg, akkor persze, jó vétel lehet.

Én iPhone 13 tulajként ezeket a problémákat látom:

Ami biztos: a 4 giga RAM aktív multitaskinghoz kevés. Szó se róla, a hétköznapi használatnál nem gond, de amikor pár memóra intenzívebb app között váltogatnál, akkor bizony lesznek újratöltések szép számmal.

Az én telefonomban 90%-os az aksi és már szerintem ebben az állapotában is eléggé leharcolt. Nem azt mondom, hogy nem bír ki egy napot, de látványosabban rövidebb az üzemidő, mint amit a 90% sugallna. Szóval ha használtan veszed, akkor erre figyelj azért. (Nem azt mondom, hogy aksi csere érett instant egy 90%-os aksi, de hogy az újhoz képest ég és föld, az fix.)

Nem tudom, hogy ez az aksi miatt lehet, de bizony a telefon viszonylag hétköznapi dolgotól is tud melegedni.

Továbbá ami szerintem ultra gáz, de ez igazából a 14-es és 15-ös alap iPhonera is áll: 60 Hz-es kijelző? Könyörgöm. Egy alsó-közép kategóriás Samsungban jobb kijelző van, mint az Apple 400 ezres telefonjaiban, hát a szemem kifolyik ha egy A54 vagy A34 kijelzőjéről átnézek az én 13-masoméra.

máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem, inkább vegyél egy Galaxy A55-t.

Sokkal jobb telefon, az is 2028-ig támogatva lesz.

máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
2. Nem jobb az A55, de ennyi pénzből már nem iphone 13-at vennék. Egy Galaxy S23 tudása alá nem mennék és szerintem nem sokkal drágább az iphone 13-nál. Nem tudom az aktuális árakat.
máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Pedig jobb telefon.

Kijelző, üzemidő mindenképpen és gyorsabb a töltés is.

SoC is korszerűbb, a kamera viszont valóban lehet jobb.

Bár az A55-ben van dedikált makró kamera így nem lennék ebben sem biztos..

máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4. Az iphone 13-ban gyorsabb processzor van. Kamerában is van egy komolyabb előny, főleg széleslátóban. Az A55-ben bár van makró, de az nem csinál annyira extra szép képeket, elmegy kategória. A kijelzője tényleg jobb az A55-nek. Szerintem az A55 egy nagyon jó telefon, de az iphone 13 jobb. Bár másik árkategória, szóval érthető. A töltési sebessége mindkettőnek nevetséges. Üzemidőben lehet jobb az A55 de a procija is gyengébb így kevesebbet fogyaszt.
máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Na akkor még egy tapasztalat a kamera terén: az A54 és A55 között feltételezem nincs nagy fejlődés kamera terén (de javítsatok ki, ha igen). A54-el komolyabban összehasonlítottam az iPhone 13-mamat és jó körülmények között hajszálnyival, de jobb az iPhone 13, rossz körülményeknél jelentősebben, de erre meg azt tudom mondani, hogy ha fontos a pénz és lenne jobb helye is a kettő telefon árkülönbözetének, akkor elégedj meg az A54/55-el.


Azonban még valami eszembe jutott: az A54 ólomsúlyú az iPhone 13-hoz képest és jelentősen nagyobb is. Az A55-nél ez hatványozottabban jelentkezik, még nagyobb és még nehezebb. Persze ha te nem akarsz direkt kicsi telefont, akkor ez a szempont mindegy.

máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meggyőztek,A55 lesz a befutó.

Nem szeretem a kicsi telefonokat, így mégjobban az A55 felé húzok.

Aki iPhone fan,annak ez A telefon,viszont nem hoz annyi pluszt szerintem.

máj. 15. 22:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!