Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idősebb korosztály (70+)...

Az idősebb korosztály (70+) miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de egy rokonom, aki 70 + éves, nem tudja kezelni az okostelefont. A számítógépet, laptopot meg sem közelíti, nemhogy oda ülne melléjük és próbálná a kezelésüket megtanulni.

A telefonon (amelyik nem okostelefon) nem tudja az SMS-eket elolvasni.

Idegeneknek azt mondja, neki nincs telefonja - mindenki teljesen elképed.

Nincs vezetékes telefonja sem (ezt tudná kezelni.)

Ez engem rettenetesen bosszant.

Anyósom, apósom dettó ilyenek, ők sem tudják az okos eszközöket kezelni, SMS-t olvasni sem.


Ezek a dolgok annyira idegesítenek, de minél jobban próbálnám őket tanítani, annál inkább elzárkóznak.

Így nem lehet élni a 21. században.....


máj. 15. 13:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lehetne így is? Az egy dolog, hogy nem ért hozzá, de ha nem akarja megtanulni, ha idegenkedik tőle vagy ha megismerve is utálná, akármelyik az indok, az ő döntése. Nem kötelező neki, és senkinek sem. És de, akinek ez így kielégítő, annak lehet élni így a 21. században. Maximum neked élet-halál kérdés, de mivel ők teljesen jól elvannak, nekik ez így jó. Törődj a magad dolgával.
máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

1.:

na igen, törődjek a magam dolgával, csak akkor az én telefonszámomon zaklatnak azok, akik tkp. nem is velem akarnának beszélni. Én vagyok az üzenetrögzítő. Utálom.

máj. 15. 13:46
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ne vállald, ennyi. Az nem zavar, hogy te viszont nem tudod, mi az a könyv? Azt hiszed, valami támaszték? Telefon nélkül csak egy fogyatékos vagy, 5 perc után szánalmasan remegni kezdesz.
máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

„Így nem lehet élni a 21. században”

Bár statisztikát nem keresek rá, de gyanítom, a Föld lakosságának harmad még árammal sem találkozott, mégis élnek.

Én 66+ vagyok. 90-es évek óta dolgozom számítógéppel, most éppen egy webáruház tartalmáért felelek, és néhány WP oldalt is összeraktam az elmúlt években, amelyek pénzt is termelnek.

Okos tévém, okos telefonom, táblagépem van. Üdvözlöm a modern dolgokat.

De szívesebben beszélgetek emberrel, mint géppel. Pl. a szolgáltatók idióta asszisztenseitől megőrülök.

Ex főnököm 48-as születésű. Cégtulajdonosként a legutóbbi időkig semmilyen mobiltelefonja nem volt. Nem ártott az üzletmenetnek.

A lakásában nincs semmiféle okos eszköz. Hagyományos könyvet olvas, és finom bort kortyolgat hozzá. Életben van.

Van ismerősöm, aki alig negyvenes. Azt mondja, ha elmegy nyaralni, nem visz magával telefont, nem tévézik, nem rádiózik, semmi modern elektronikát nem használ.

Vígan el lehet lenni nélküle.

máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

63 vagyok; az okostelefont a banki alkalmazás - oda jön az sms - miatt voltam kénytelen beszerezni. Amúgy nem érdekel. Telefonálásra használom.

Engem az idegesít, hogy a 7 éves unokám kezében ott lóg egyfolytában és már 2 évesen úgy ette a reggeli müzlit, hogy közben a tv-ben a meséket nézte. Én anno még könyvből olvastam az anyjának.

De nem szólok; lehet, hogy ez a jövő.


Ha nem akarsz üzeneteket átadni, akkor ne tedd. Majd megoldják másképp.

máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Katona Dius ***** válasza:
97%

Én 30 éves vagyok, és ha tehetném, megszabadulnék az összes okos kütyümtől. Sajnos kell a munkához, de nem szeretem őket. Apám simán elvan géppel, tablettel, telefonnal. Anyám most ismerkedik az okostelóval (55 évesek). Anyu szülei lassan 80 évesek, simán elvannak az okostelóval, számítógéppel.

De ha valakit nem érdekel, akkor hagyjad. Mond meg mindenkinek, nem vagy üzenetrögzítő és kész.

máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
TE nem tudsz így élni, de attól még nagyon is lehet, hisz élnek még nem? Leéltek egy életet.
máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
98%

A 90-et közelíti a nagyanyám, de van okostelefonja, tabletje, számítógépe, és hasznàlja is őket. A 70-et közelíti az apósom, informatikus. Az ő édesanyja is 90 lesz, plébániai újságot szerkeszt a számítógépen. Igaz, a felét nem érti, hogy mi miért történik, de valahogy megoldja.


Ettől még szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki nem akar ilyen eszközöket használni. De viselnie kell a következményeket. Ha elvárná, hogy üzenetrögzítő légy, jogod van nemet mondani.

máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

"Az idősebb korosztály (70+) miért ilyenek?"

Azért, mert ilyenek (is). Ez egy totál értelmetlen kérdés, amiről írhatna valaki egy tanulmányt is, de a problémádon mit sem segítene.

Vannak olyan idősek, akik már soha nem tanulnak meg ilyesmiket, több esetben mentális okból sem. Belassul a felfogás, értelmezés, nem tud koncentrálni, megindul a visszafelé haladás a gyerekkorba, de az sem pozitív értelemben (nem lesz fürgébb az agy, legfeljebb a világot látja beszűkültebben, gyerekesebben).

Persze, kiderül utána, hogy neked más bajod van voltaképpen, de akkor kérdezhetnéd azt is:


"Hogyan rázzam le kellemetlen rokonaim, akik csak kihasználnak, pedig még örökölni sem fogok tőlük semmit?"


Ha örökös vagy, akkor persze nem ártana segíteni is.

máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

3 # A könyv hogy jön ide??!

Nevetséges!


A könyv nem azonos a telefonnal :-)


Szerinted a könyvvel tud egy háziorvos, vagy egy más jellegű hivatalos személy üzenni annak, aki nem hajlandó a telefonnal foglalkozni? :-D

máj. 15. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!