Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaz, hogy a mai huszonéves,...

Igaz, hogy a mai huszonéves, és harmincas korosztály körében már kevésbé jellemzőek az osztály-, illetve egyetemi/főiskolás évfolyamtalálkozók, mint az idősebb korosztálynál?

Figyelt kérdés

ápr. 17. 10:01
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Mi ez a rengeteg osztálytalálkozós kérdés mostanában?
ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Biztos aktuális valahol a találkozó.

Szerintem az a buli, ha nem kényszerből/illemből jön össze. Tehát szervezni mondjuk egy 7. vagy 14. évi találkozót, vagy 9-et...

ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem már nem zavar. Azt hittem nekem is olyan élményekben lesznek részeim mint a szüleimnek amiket meséltek középsulis korukból meg most osztálytalálkozók után.


Nekem egyik se volt meg, se jó közösség gimiben se semmi, főleg nem osztálytalálkozó amire nem látok esélyt, hogy lenne bármelyikből is.

ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen eleve kb minden órára másokkal jártam, így nem volt egy fix gárda.


A középsulis osztályom harmada külföldön van, a legkülönbözőbb helyeken, másik harmada országon belül, de relatív távol. Így meg nehéz összehozni bármit is.

ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol már a negyveneseknél sem akkora durranás.

Sőt otthon most szervezik, alapbol lennne vagy 50 szemmely, ebből a megbeszelesre 15 ment el.

ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
mióta van közösségi média és kapcsolattartási lehetőségek videón meg minden, elég okafogyottá vált a dolog... ha tudni akarom mi van a barátaimmal, rájuk írok, ha érdekel mi lett a volt osztálytársamból, kémkedek kicsit linkedinen, aki meg nem érdekel, azzal mért akarnék találkozni?
ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Jaj, teljesen igazad van!

Tegye fel a kezét aki ezek után is elmegy osztálytalálkozóra! Hadd számoljam meg!


Semmi közös nincs bennünk egyébként, akik tartják a kapcsolatot, azok tartják, akik nem, azokat nem érdekeljük valószínűleg.

ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. Régen ez a kevés lehetősége egyike volt, hogy újra megtudj valamit a régi osztálytársaidról, manapság pedig mindenkit követhetsz az interneten keresztül. Nekem egyetlen osztálytalálkozóm se volt még, pedig a középiskolásból idén lenne a 10 éves. Az egyetemről se szervez senki semmit évfolyam szinten. Most idén mondjuk pont lesz egy nagy tanszéki össznépi találkozó minden alumnusnak.
ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pint most mesélte haverom, hogy az 5 éves elmaradt, a 10 éves kovid miatt elmaradt, harmadszorra már meg sem próbálják megszervezni.


Amúgy igazatok van, régen jobbak voltak az osztályközösségek. Volt miért találkozniuk, felidézni a sok kedves emléket. A mai világban meg csak szekálják egymást a gyerekek.

ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik unokatestérem 31, másik pedig 25 lesz hamarosan, az idősebbnek 1 gimis osztálytalálkozója volt, a fiatalabbnak egy sem, általános iskolás pedig teljesen kimaradt mindkettejüknél.


Nekem pedig jövőre lenne az 5 éves gimis, de nem látok arra nagy esélyt, hogy akárcsak az osztály fele elmenne rá. Bankettre sem jöttek el valami sokan, ott is inkább csak klikkesedés volt. Általános iskolás találkozó pont Covid alatt lett volna, de nem lett belőle semmi. Legjobb barátnőm gimis osztályába járt az általános iskolás osztályunk kemény magjának egy része, tőle tudom, hogy még csak szervezkedés sem volt, hogy legyen ebből valami. Jövőre lenne ott meg amúgy 10 éves, de semmi esélyt nem látok arra, hogy majd akkor szerveződjön valami.

Legjobb barátnőm gimis osztályában sem volt ilyen találkozó (ő 4 évesbe járt), gimis osztálytársakkal, még gimi alatt, beszéltük, hogy nekik sem volt általános iskolás találkozó.

ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!