Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik kijelző a jobb, az...

Melyik kijelző a jobb, az AMOLED 90Hz vagy IPS LCD 120Hz?

Figyelt kérdés
Melyik fogyasztja jobban akkumulátort?

máj. 23. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az IPS LCD eleve önmagában is olyan technológia, ami jobban fogyasztja az energiát + a magasabb frissítési frekvencia is hozzátesz, így csak ezek alapján az első egyértelműen kevesebbet fogyaszt. Viszont a kijelző általi fogyasztást ezeken kívül a kijelző mérete és felbontása is befolyásolja, mindkettő minél nagyobb, annál többet fogyaszt, és az se mindegy, hogy milyen hardver és mekkora akkumulátor van egy adott telefonban, azok is nagyban befolyásolják az üzemidőt!


Ha ezt konkrét telefonokról kérdezed, akkor sokat segítene, ha leírnád, melyik modellekről van szó.

máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó az OLED, de nekem nem bírja annyira a szemem. Pedig nagyon szépek a színek, de mégis IPS kijelzős telót szívesebben használnék.
máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Veteránmacska ***** válasza:
84%

Amoled előnye: tökéetes feketék, kirobbanó színek, kevesebb fogyasztás.

Hátránya: mivel szerves anyagot tartalmaz, minimálisan romolhat. (Ritka) de idővel ezek a szerves anyagok karosodhatnak ( beéghetnek) idővel minimàlisan veszíthet a fényerejéből! Az új típusú OLED paneloknál nagyon ritka , règen ezek a problémák gyakoribbak voltak de ritkán, hosszú idő után benne lehet a pakliba,


LCD -IPS előnye: technikailak az új típusú IPS panelok szín visszadásban már majdnem ott vannak az amoled szinten, valóság hű fehér színek, jobb a felbontás vissza adó képessége, nem vásul el, nem romlik mint az amoled.


Hátránya: nem tökéletes feketék, minimálisan de gyengébb betekintési szög, többet fogyaszt, mindig aktív kijelző nem az igazi rajta, inkább akksi kárára.


De én szemèlyszerint jobban szeretem az ips-t mert valahogy jobban finobbak a pixelek rajta, és falóságosabb pontosabbak a színek, és fehérek.

Kinek mi.

máj. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
note 11 vs. poco x3 pro
máj. 24. 13:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat!
máj. 24. 13:56
 6/10 Veteránmacska ***** válasza:
77%
Azért egy zöld jól jönne 😅👍
máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenki kapott zöldet.
máj. 24. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Ebbe szépen beletrafáltál, egyik se mai darab, de még nagyon is használhatóak. Mindent összeségébe véve a Poco sokkal jobb lenne, és 112 órás készenléti idejével az is eléggé sokáig bírja, de ha az üzemidő a legfontosabb szempont, akkor bizony nem csak a kijelzővel, de minden mással is a Redmi mégtovább kitart, 126 óra a készenlétije, ami manapság elég hosszú!


[link]

máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ár érték arány szempontjából is a Poco a jó választás szerinted, figyelembe véve hogy az ára duplája a Note 11-nek?
máj. 25. 23:11
 10/10 anonim ***** válasza:
A Poco tárhelye eleve kapacitásra is a duplája, ráadásul gyorsabb átvitelű (UFS 2.2 helyett 3.1), a grafikus chip is erősebb (Adreno 610 helyett 640), a védőburkolat is jóval erősebb (Gorilla Glas 3 helyett 6) - szerintem határozottan igen, kissé eltérő kategória a 2 telefon, de ár-érték arányban mindkettő nagyon megéri. Viszont a Poco jelenleg már csak a Xiaomi saját hivatalos webshopjában kapható!
máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!