Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fontos,hogy legyen fólia a...

Fontos,hogy legyen fólia a telefon kijelzőjén?

Figyelt kérdés
Nekem nem volt rajta soha,most vettem 3 hónapja egy új telefont és ezen sincs.Tok sincs a telefonhoz csak simán berakom a zsebembe és kész.Ez így nem jó?Így hamarabb tönkre fog menni?31/F

máj. 24. 12:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Nincs köze a telefon tönkre menetelével az, hogy van-e rajta fólia. A fólia, csupán külső behatások, karcok ellen véd. Viszont egy tokot mindenképpen szerezzél be.
máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy esik, az üvegfólia sem feltétlen védi meg a telefont, de kisebb karcok ellen, mikrokarcok ellen tökéletes. Szerintem filléres dolog, inkább legyen a telefonon.
máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Nekem fontos, mert zavarnak a karcok a kijelzőn. Ha téged nem zavar akkor neked nem fontos.
máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Hat, ha nem felted, hogy megkarcolódik. Ejtettem már pofára a kavicsos aszfalton, tuti megsérült volan, ha nincs rajta fólia.
máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Hát, több év alatt egyetlen egyszer ütöttem oda valamihez véletlenül, hogy a fólia berepedt. Ha nincs rajta, akkor a kijelző bánta volna.
máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nem fontos, hogy a telefonodon legyen fólia. Nekem mindegy, hogy a zsebedben a kulcs vagy bármi megkarcolja. Vagy ha leejted akkor esetleg a fólia valamennyire megvédi-e a kijelződet. De a helyedben azért tennék rá.
máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Baromság. Olcsó telefonoknál egy Slimstore szintű fólia drágább mint maga a kijelző, olcsóbb, kínai fólia meg kb csak dísznek van.

Drága telefonra meg már azért nem kell mert a legújabb gorillaüveggel készült készülékemen átmentem motorral is egyszer és semmi baja nem lett, egy karc se.

máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Rövid válasz: nem, egyáltalán nem olyan fontos a fólia, mint ahogy a legtöbben gondolják. A tok fontosabb, de a tokok nagy része (az ilyen pár ezer forintos vackok meg főleg) is inkább csak a karcok ellen véd valójában. A telefon típusának alapvető "ütésállósága" sokkal fontosabb.


Hosszabb választ:

A telefonok kijelzője sokkal ellenállóbb üvegből készül, mint a fóliák és üveg "fóliák". Az a karc, ami megjelenik a tokon, jó eséllyel egyáltalán nem karcolná meg a valódi kijelzőt. Az az esés, ami után megreped az üvegfólia, valószínűleg nem törte volna be a kijelzőt is. Ha félted a telefonodat, akkor inkább egy JÓ tok kell rá, ami védi a kijelzőt is, úgy hogy van egy kis pereme, ami a kijelző fölé lóg.

Miről ismered meg a jó tokot? Vastag az anyaga (hogy legyen egyáltalán bármi csillapító hatása) és nehéz leszedni a telefonról. Nagyon. Ha egy tokot könnyen fel-le tudsz pakolgatni a telefonra, akkor az egy nagyobb esésnél fix hogy elmozdul és semmire sem fogsz menni vele.

Továbbá legyen akármilyen jó a tokod, akkor is tönkre mehet a telefonod egy nagyobb laffanástól, még ha kívülről sértetlen is. Elég, ha a telefon belsejében egy forrasztás megsérül és máris nem fog működni megfelelően. Ezért mondtam azt, hogy ez a telefon összeszerelési minőségétől és kialakításától is függ.


Személyes tapasztalat: SOHA nem volt egy telefonomon sem fólia, tok is csak a jelenlegin és mégsem robbant atomjaira egyik sem, amikor leejtettem és szó szerint egyik kijelzőjén sem volt egyetlen mikrokarc sem. Viszont 10-ből 7-8 fólia az átlag ember telefonján fixen tiszta karc és repedés, ők pedig évekig nézegetik ezeket a sérüléseket, ahelyett, hogy cserélnék rendszeresen a fóliát a telefonon. Ez nekem kicsit mindig olyan furcsának tűnt, ennyi erővel maga a kijelző is lehetne karcos, nem? :D


Kell-e tok és fólia témában még egy gondolat: ha a bevételeidhez képest olcsó telefonod van és igazából letojod, akkor se fólia se tok nem kell. Nekem is volt 50 ezer forintos telefonom, miközben ennek a 8x-osát vittem haza, rohadtul nem érdekelt volna, ha ne adj isten valami baja lesz a telefonnak...

máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

“ Az a karc, ami megjelenik a tokon, jó eséllyel egyáltalán nem karcolná meg a valódi kijelzőt”

Minden fólia nélküli telefonom tele van karcokkal…

máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Minden fólia nélküli telefonom tele van karcokkal…"


Nekem meg sose volt egyiken se. :) Akkor most mi lesz? :)

Lehet hogy nem dörzspapírral, drótkefével, kocsikulccsal, aprópénzzel és borotvapengével együtt kéne szállítani.

De gondolom akkor az összes telefonod fóliája is állandóan karcos, ugye? Nem lehet, hogy tényleg veled van a baj? :D

máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!