Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sim kártya csere. Hogyan működik?

Sim kártya csere. Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kb. 2 hónapos LG GT505-ös telefonom. Két hete történt, hogy bekapcsolás után a telefon nem érzékelt semmit. Ment szervízbe, azt mondták csináltak rajta egy gyári beállítások visszaállítását. Megjött, működött egyészen mostanáig. Kiléptem a telefonon a böngészőből és ugyanez a hiba fogadott. Szervízbe az oda vissza út 3000 ft volt, amit nincs kedvem megint kifizetni, ha csak pár napra lesz jó tőle. Viszont szervizesek azt mondták, hogy lehet sim kártya hiba is, ha a kártya régebbi, mint 2 éves,akkor a telefon nem kezeli megfelelően. Ezt sajnos nem tudom kipróbálni, mert a családban mindenkinek régebbi kártyája van, viszont azt olvastam, hogy lehetséges sim kártyát cserélni, ha az nem működik. T-mobilnál ez 4000 ft, ha elveszik, viszont ha nem működik rendesen akkor ingyen van. De ha én bemegyek és kipróbálja a kártyámat egy ottani telefonba és működik, akkor nem fog érte pénzt kérni? Illetve nem mondhatja, hogy a telefon rossz és ezért nem cseréli ingyen?

Remélem érthető nagyjából. Aki már csinált ilyet, vagy szakmabeli az felvilágosíthatna.

Előre is köszi a válaszokat.


Üdv!


2010. nov. 6. 13:28
 1/5 anonim válasza:
hát ha sim kártya hiba van akkor egyik telóban se fog életre kelni, se az enyémben se a tiédben se pedig a sarki cigány ezeréves nekiájában. lehet hogy elindul de utána kinyumvad, de ha mégis (vmilyen csoda folytán) elindul akkor kérhet ért pénzt (szerintem)
2010. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
már ne is haragudj, de mi a francért mászkálsz te a szervizbe??? boltba visszaviszed és javíttassák meg
2010. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sim-nek elvileg nincs baja, mert másik telóban gond nélkül megy. Viszont az új telómban olyan szoftver van, hogy 2 évnél régebbi kártyák nem biztos hogy rendesen működnek vele.(honlapjukon is írták, ahol vettem)
2010. nov. 6. 13:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy budapesti webáruházban vettem és mivel oda kell visszaküldeni ezért oda küldtük el. "A szervizes azt mondta"-t nem kell szó szerint venni, hogy én vittem oda.
2010. nov. 6. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ennyit nem érne meg egy telefon, simán vennék másikat, ezt meg eladnám.
2010. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!