Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a baj a Windows Mobile...

Mi a baj a Windows Mobile Standard 6.1-el?

Figyelt kérdés

Egy windows operációs rendszerű telót néztem ki magamnak, de sokan leoltják a teszteknél meg stb.

Mi a baj ezzel az op rendszerrel?


2010. nov. 13. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehézkes a kezelése. Inkább egy PDA-ra való rendszer mint telefonra
2010. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A kedves kérdező a legnagyobb baj az hogy ott van előtte a Microsoft! :D

Sokan tudják hogy eddig a Microsoft hosszú évek óta 2 normális szoftvert adott el, ez pedig a Microsoft Windows 7, és a Microsoft Office 2010.

A Windows Mobile 6.1 kicsit windows 95 szindrómás.

Néha lefagy, néha restartol, minden esetre elég idegesítő az, amikor az ember fel akar venni egy hívást és lefagy a telefon, vagy éppen ugyanezt böngészés közben teszi meg. Többször próbáltam már youtube videót nézni rajta, és bizony nem egyszer maradt ott fekete képernyővel, nem beszélve arról, hogy random időközönként akár hívsz, akár hívnak lefagy, tehát időnként újra kell indítani. Nem beszélve arról, hogy csak egyetlen egyszer használsz Igo8 -at, és utána újraindításig ne csodálkozz ilyeneken, hogy nincs hang, nem kapod meg az sms-eket, nem tudod az adathívást bontani, lefagy, vagy újraindul a telefon, legrosszabb esetben pedig a hardver gombok nem működnek, pl hívás után le szerettem volna tenni a telefont és nem sikerült, nyomogattam 69x a hardver gombot, nem történt az égvilágon semmi. De jártam már úgy is hogy az alvó állapotból nem tudtam visszahozni = reset.

Egy szóval katasztrófális lesz tőle telefon, nem is beszélve arról, hogy rettentő lassan kapcsol be, a betöltése egyes telefonokon akár 2p is lehet, pl samsung omnia i900.

Jelentős a késedelem, a hívás felvétele gomb megnyomása és a hívás tényleges fogadása közt. (1-2mp)

A sim kártáyra nem lehet normálisan neveket menteni, Pl: Mesterházi Márton, erre is már azt fogja írni hogy túl hosszú max 8 karakter. Egy névnek????

Amikor a rendes szimbiános telefonok simán kezelik a fent említett nevet. Ez akkor válik igen érdekessé, amikor egy másik telefonból rakod át a sim kártyát. Ahol ilyen hosszú nevek vannak, készülj fel arra, hogy amíg nem szerkeszted a névjegyeket, addig az égvilágon semmi bajod nem lesz. De amint szerkeszted, hiába volt előtte hosszabb a név, nem fogja engedni elmenteni, amíg le nem csökkented 8 karakterre :D:D:D

Szégyen ez az operációs rendszer, ha nem telepítessz rá semmilyen programot, akkor van esélyed arra, hogy fél évig hibátlanul működik úgy hogy minden nap restartolod. Ha meg telepítessz rá programokat, akkor kezdhetsz rettegni...


Egy mondattal: Megbízhatatlan, lassú, és nem szereti a külső gyártók szoftvereit, lassan tölti be a fájlokat, és a memória karit gyakran eldobja. (Unmountolja menet közben!!! pl zenehallgatás)


Ja és mégegy nagyon édi tünemény: ha a wifi kapcsolatoknál statikus ip-t állítassz be, vagy a statikus ip-t bármilyen formában megváltoztatod, ELVESZI A WIFI KÁRTYÁT AZ ESZKÖZÖK KÖZÜL, ÉS MINT ESZKÖZ SEM TUDOD LISTÁZNI :D:D:D:D

Vagyis onnantól újraindításig fel sem ismeri a hálózati eszközt :D


Én most próbálom eladni miatta a telefonom, de nem kell a kutyának sem. Vajon miért? :D


Remélem kielégítő választ adtam ;)

2010. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húúúúú.. Köszönöm szépen ezt a szép hosszú és tartalmas válasz! :)

Én jó sokat ültem az internet előtt mostanában, hogy találjak végre egy új telefon, ami ráadásul WIFI-s, querty-s, és PDA stb...

Akkor milyen ilyesmi telefont tudnátok ajánlani?

amúgy a HTC snap-et szemeltem ki magamnak, de így elbizonytalanodtam elég rendesen :)

A symbianos Nokiákat nem nagyon szeretem, sem az érintőképernyős telefonokat, szóval meg vagyok lőve :D

2010. nov. 16. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

a rendszer régi, elavult. osztálytársamnak volt, csak a gond volt vele.

ajánlani meg androidost, a csomó alkalmazás, és a könnyű testreszabhatóság miatt. mostanában elég népszerű.

2010. nov. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alisonstardesign válasza:
Nekem semmi bajom nincs vele, nagyon imádom. Igaz nem rég óta van meg asszem december óta és azóta max 2-szer kellett resetelnem,de más bajom nem volt vele. Samsung armani b7620.
2011. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!