Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki kell sütni az aksit?

Ki kell sütni az aksit?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy T-mobile Vairy Touch 2-es telót.


Azt mondta az eladó, hogy merítsem le és utána töltsem 16 órán át.


Lítium-ion aksi van a telóba.


Én úgy tudom, hogy az új aksikat nem kell kisütni csak a régi aksiknál kellett. Kisüssem?


2010. dec. 13. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól tudod.

Ha legközelebb arra jársz, vágd orrba helyettem is.

2010. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
isten őrizz nehogy kisüsd, ezeknek már nem kell mert tönkremegy.
2010. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
általánosan minden akkura igaz még az autoaksikra is, hogy nem szeretnek lemerülni. nem tesz nekik jót.
2010. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ultracivil válasza:

AZ eladók nem szakemberek, de valamit bizonyára megtanítottak neki.


Az akkumulátorokat szigorúan tilos mélykisüléses állapotba hozni. Ezután már regeneráló töltéssel sem lesz normálisan használható.


A kisütés alatt bizonyára azt értette, hogy addig lemeríteni ameddig a nem kapcsol be a készülék. Itt még nincs baj, mert a Litium Ion csomag alján található egy mikroelektronikai áramkör. Ez vigyáz a töltésre és mélykisülésre. Viszont amikor már nem kapcsolható be a mobil, akkor azonnal el kell kezdeni a töltést, mert az akku belső ellenállásán keresztül tovább merülhet az akku és ez lehet a vége.


Egyébként az jó ha az akku havonta egyszer ebbe az állapotba kerül, de mindig figyelni kell arra, hogy sokáig (max. egy nap ) így ne maradjon.


A korábbi NiCd, NiMH akkukat Pl (AA; AAA akkuk) mindig érdemes kisütni, majd azonnal tölteni. Erre un delta U töltőt érdemes venni amelyen kisütő gomb is van.

Az élettartam így jóval magasabb lesz mintha csak mindig rátöltenél.

2010. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!