Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A nagyon szép, valósághű...

A nagyon szép, valósághű kijelzős telefonok kijelzői milyen felbontásúak és ugye 65 millió színűek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg.


Az olyan gyönyörű kijelző mint pl. a Nokia 6303 illetve a Samsung Champ 65 m színűek, ebből gondolom, hogy akkor ez az egyik feltétele.

Ugye?


Mi még? Felbontás vagy mi?


2010. dec. 18. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínű nem láttál még super-amoled kijelzőt.
2010. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Légyszi a kérdésemre válaszoljatok!

Köszönöm!

2010. dec. 19. 00:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Tehát arra vagy kíváncsi, hogy csak az a kijelző ilyen gyönyörű-e, amelyik 65 millió színt képes megjeleníteni?


Szerintem nem, de sajnos én sem tudom pontosan.

A felbontás is sokat számít. Remélem ír valaki részletes választ, mert én is kíváncsi vagyok. :)

2010. dec. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a nokia ill. a samsung champ kijelzője 240x320 és a szinmélysége 265ezer! általában ennyi a legtöbb telónál a szin, de a max jelenleg 16millió! a kijelző az újabbaknál már lehet nagyobb, pld 240x400 pixel.
2010. dec. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jelen az igazi, a 800*480 16m szin
2010. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Arra volnék kíváncsi, hogy pl. a Nokia6303 illetve a Samsung Champ kijelzője attól olyan élethű, gyönyörű, hogy 16 m színes vagy a felbontástól vagy együtt a kettőtől vagy valami mástól?


Konkrétan azért érdekel, mert nézegetek a neten mobilokat, hogy milyet kellene venni és jó lenne tudni, hogy a kijelzőadatok mit takarnak.

2010. dec. 19. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:

itt már egyszer leírták, de leírom mégegyszer: ez a két telefon kijelzője 265 ezer színt jelenítenek meg! és ezeknél már csak szebb kijelőjű telefonok vannak...


amúgy az emberi szem közel sem tud ennyi színt megkülönböztetni!


de hogy a kérdésedre válaszoljak: a felbontás és a kijelző méret aránya a fontos!

2010. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nokia 6303 speciel 16m színt jelenít meg, csak mondom. XD Amúgy tényleg szép a kijelzője, persze nem egy iPhone 4, de vannak civil emberek is. A felbontás legyen minél jobb, az a lényeg. Pl vannak ezek az érintős tucat Samsungok, ugyanolyan felbontással, 256k színnel, mint a Nokia, csak ugye nagyobb a kijelző... Szerintem az én Nokiámnak sokkal szebb a képe. Szóval inkább a felbontás/képátló arányt nézd. :D
2010. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor a kijelzőméret és a felbontás számít ahhoz, hogy igazi élethű képei legyenek.
2010. dec. 19. 16:17
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem ami igazán számít, az a saját szemed...ha pl videókra érted, akkor számít a videó minősége is pl...de igazából akkor tudod meg, hogy neked melyik a legszebb, ha megnézed a saját szemeddel...a szín az szerintem a legkevesebb ami számít (nyilván ilyen magas számoknál)...felbontás talán ami a legtöbbet...a kijelző mérete is beleszól de mégegyszer mondom sok mindentől függ...illetve az is lényeges dolog, hogy eddig melyik volt a legjobb kijelző amit eddig láttál, mert akkor ahhoz viszonyítasz...én azt mondom, ha használható értelmes, mai világban jónak tartott telefont akarsz venni, akkor a kijelző szín és felbontás adatai legyen az utolsó szempont, mert a jobb telefonoknak már úgyis jó kijelzőjük van...ha leszűkítetted a kört, utána keress helyeket, ahol ezeket élőbe saját szemmel tudod tesztelni kijelző szempontjából
2010. dec. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!