Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung S5230 tényleg problémá...

Samsung S5230 tényleg problémázik az ékezetes betűkkel?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az ékezetes betűket sok karakternek számolja. Igaz?
2010. dec. 29. 00:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Így van. Nekem is az van, kikapcsolt ékezettel.
2010. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mint úgy általában az összes telefon. Szóval igaz.
2010. dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bp1985 ***** válasza:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:25


Ez így nem igaz. Volt már pár telefonom, de talán ha 2 szórakozott az ékezetes betűkkel.

2010. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

0.28-as:


Azért, mert a többin valószínűleg be volt állítva, hogy automatikusan cserélje ékezet nélküliekre küldésnél. Az ékezetes betűket (de ő-t és ű-t biztos) nem tartalmazza a karaktercsomag, amit használ sms küldésné, úgyhogy ezzel ki kell egészítenie az sms-t, ha ilyen betűket használsz benne, és ez a kiegészítés elvisz egy bizonyos helyet a 160 karakterből.

Az S5230-nak sok baja van, de ez pont olyan, ami nem a telefonon múlik:D

2010. dec. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Telefon nem tehet róla, többi telefon is csinálja ezt
2010. dec. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

így van.én beállítottam úgy hogy ékezet nélkül tudjak sms-t írni, így lehet néhol értelmetlen amit írok de olvasható úgyhogy ezen nem problémázok, amúgy jó kis telefon szerintem.

Én a játékletöltéssel állok hadilábon, arra mondhatnátok egy oldalt ahonnan tudok jókat, nem ilyen gagyikat letölteni.

2010. dec. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De valahol olyat hallottam, hogy ha beállítom, hogy ékezet nélküliek legyenek akkor is tudok ékezeteseket írni, legalábbis az alapvetőket igen, csak speciális karaktereket nem.

Így viszont egy betű egy karakter és kész és van ékezet.


Ez igaz?

2010. dec. 29. 10:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Igaz, én is így csinálom, hogy ékezet nélkülire van állítva, de így is ugyanúgy lehet ékezeteset írni. És rendesen számolja a betűt, nem többnek. Nekem úgy van h 306 -ról indul visszafelé és 170-180-ig küldi el 1 sms-be, ha az alá megyek akkor már 2-3 sms.
2010. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Igaz, én is így csinálom, hogy ékezet nélkülire van állítva, de így is ugyanúgy lehet ékezeteset írni."


Csak olyankor akinek küldöd ékezet nélkül kapja meg.


Egyébként ez a dolog a technológia hibája. A kódolás miatt ha ékezetes karaktert írsz akkor max 70 betű fér egy SMS-be, mert Unicode lesz a kódolás. De ha nem írsz ékezetes betűt akkor pedig a sima kódolás miatt 180 karakter a max.

2010. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tényleg ékezet nélkül kapja meg?
2010. dec. 29. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!