Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobil vásárlás előtt állok,...

Mobil vásárlás előtt állok, androiddal lenne pár kérdésem, (ezt sehogy se tudom kérdés formájába megfogalmazni)?

Figyelt kérdés

Először is egy ZTE Blade-t néztem ki magamnak, és érdekelne, hogyha előfizetéses, akkor programokat hogy tudok venni rá?


Tűzfalat, vírusirtót megéri rá tenni?


Rengeteg oldalt megnéztem, és volt, ahol 512mega ramot írtak hozzás, és volt ahol 256 mega ramot (tudom több verzió van), de olvastam, hogy 256mega ramos-ra van egy "update", ami fölemeli 512megára a ramot (nem egy helyen olvastam ilyet).


Továbbá érdekelne, hogyha bekapcsolom a mobilt, akkor az egyből föl akar menni a netre?


Nem veszek hozzá mobilnetet, csak WiFi-vel szeretném használni, meglehet úgy oldani, hogy csak WiFi-t használja, és mobil netre csak ne is gondoljon?


Ingyenes a WiFi használata? Testvérem járt úgy az N80-asával, hogy fölment itthoni WiFi-re, internetezett (operával) és msn-ezett, és ccsinált egy ezer forintos számlát.


2010. dec. 31. 14:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi érdekelne, hogyha hűségidős az előfizetésem, de ellopják, esetleg elhagyom, akkor mi a teendő?
2010. dec. 31. 14:05
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ellpoják a telefonodat attól még fizetned kell a havidíjat a szerződésben meghatározott időpontig.


Nem tudom hol olvastad a memoriával kapcsolatos dolgokat, de ez csak ugy lenne lehetséges, hogy hardveresen 512 van benne és szoftveresen lenne letiltva. Erre nem látok nagy esélyt, szerintem ez logikátlan, de nemtudom mert őszintén nem olvastam utána.


Nemhinném, hogy egyből a netre akarna menni. Letudod tiltani, hogy ne akarjon netre menni, és csa a wifi-t tudja használni.

T-mobil-nál pl a netstart szolgáltatás kikapcsolásával.


A wifi ingyenes, testvéred nem állította be jól, ugyanis ha a telefonon engedélyezve van a mobilinternet is és wifi hálozathoz is csatlakozott akkor elég sok készüléken alapból a mobilnetet fogja használni, mivel a szolgáltatónak ez jelent bevételt, de ezt be lehet állítani.

2010. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tűzfal, vírusirtó felesleges rá. Task killert se tegyél rá!

Igen, elrontották a prebootloader programot, és hardveresen 512 van benne, de a T-ben is upgrade-elik neked 256-ról (a kijelző gradienshibája is eltűnik). Amúgy ha újonnan veszed, szinte biztos hogy 512 RAM-mal kapod.

Töltsd le rá a data toggle widgetet, az kikapcsolja a mobilos adatforgalmat. Mások az APNdroidot javasolnák, de nekem az nem jött be, eléggé akadozott.

Testvéred béna volt.

2010. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és előfizetéssel az app vásárlás hogyan működik?
2010. dec. 31. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lényeges az előfizetés.

Az appokat marketből tudod letölteni.

Magyarországról csak ingyenes appokat lehet letölteni, de nem kell aggódni, rengeteg ingyenes van.

Ha akarsz valami fizetőset, akkor rootolnod kell a telefonodat Universal Androottal, letölteni marketből a market enablert, és ott beállítani pl. Ausztriát. Így a market azt hiszi hogy te az osztrák T hálózatból vagy, és engedi a fizetős appokat is. Fizetni értük Google Checkouttal tudsz.

2010. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat =)
2010. dec. 31. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mobilnetet mindenképpen vegyél hozzá,ha pannons vagy akkor elég a legkisebb (50Mb,590/hónap) ugyanis ezek a telefonok maguktól rámennek bárhol bármikor a mobilnetre,hogy frissítsék magukat,és erről megsem kérdez téged,hogy akarod-e...ez jó drága,akkor ha nincs mobilneted...egyszerűbben megúszod a legkisebb csomaggal,és akkor nem kell félned

2010. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vagy, mint ahogy említettem már, letölti a data toggle widgetet vagy az APNdroidot, ami letilt minden adatforgalmat... Apelláta nincs, az APN-eket változtatják meg, azok nélkül pedig nincs mobilnet.
2010. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tmobilos vagyok, és a legolcsóbb (40megás) mobil net 700forint, ez inkább kizsákmányolás (2 ezerér már 500megás, de sajna nem mindenki engedheti meg magának), mind suliban és otthon is wifi, mind a kettőre van szabad bejárásom, onnan meg le tudja tölteni a programokra a frissítéséket, nem?
2010. dec. 31. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, az összes hazai mobilszolgáltató egy rablóbanda... Angliában 10 fontért, ami 3244 forintnak felel meg mai árfolyamon, kapsz havonta 250 perc beszélgetést, korlátlan mobilnetet és korlátlan SMS-t.

ZTE Blade-hez szerencsére a blade.modaco.com-on találsz függetlenítő kód generátort, appot, programot, stb. (Persze Magyarországon a függetlenítés illegális)

2011. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!