Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől okos egy okostelefon?...

Varazslojancsi kérdése:

Mitől okos egy okostelefon? Attól hogy android van benne? Ez a Blackberry okostelefonnak számít?

Figyelt kérdés

Erre a Blackberryre gondolok:

[link]


Honnan tudom, hogy ez okostelefon e?:D Bocsi a hülye kérdésért de érdekel és mégis csak a gyakorin vagyunk:D


2011. jan. 1. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól,hogy operációs rendszer fut rajta,pl android,symbian60,IOS,BB,wP7
2011. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 perettyó ***** válasza:

Mindenki tudja, ugye? Akkor gondolkodjunk el egy kicsit a részleteken: mitől lesz egy telefon okos? Internetkapcsolat? Kizárt. Közösségi alkalmazások? a középkategória is rég tudja. Érintőképernyő? A másodvonalbeli gyártók is megoldják valahogy. Méret? Az pont az Apple-t nem érdekli. A CNN végiggondolta, de több a kérdés, mint a válasz.


Bármely mobilpiacról szóló cikkben kötelező elkülöníteni a smartphone-okat és a „hagyományos” mobilokat, ha a piaci részesedés taglalására kerül a sor, megjegyezve, hogy az előbbi szegmens növekszik, vagy éppen azt, hogy még a torta felétől sincs sehol, de egy-négy-tíz év múlva domináns lesz. Ez a gondolatmenet persze feltételezi, hogy egyértelmű mindenki számára, mi az az okostelefon, ha belegondolunk, azonnal kiderül azonban, hogy nem az. 2010-ben legalábbis már rég nem. A fogalom már több mint másfél évtizede él és virul a piacon, a Palm kezdte valahol a Nirvana és az ’N Sync között, hogy összekötötte a telefont a személyes adattárral: téglaméret, egysoros e-mail-értesítő, monokróm képernyő, körülményes kezelőfelület. De mi tesz egy telefont okossá ma? A GPS? Az érintőképernyő? Az alkalmazások? Az biztos, hogy a fogalom évről évre változik, hiszen vannak funkciók, amik idővel szépen belesimulnak a mainstreambe – az internetes lehetőségektől például már egy telefon sem „smart”. A fogalom tehát inkább marketingeszköznek tekinthető.Ha a technikai jellemzők mentén akarjuk megfejteni a jelenséget, akkor biztos, hogy hordozható, telefonálásra alkalmas eszközt keresünk, „fejlett” oprendszerrel (iOS, Android, Windows Phone 7, bár ennek is van határsávja), alkalmazások telepítésére alkalmasnak kell lennie, akárcsak többé-kevésbé teljes értékű böngészésre és kell bele QWERTY-billentyűzet, akár fizikai, akár érintőképernyős. Van, aki szerint az oprendszer a lényeg: az IDC egyik elemzője nyolc ilyen szoftvert sorol fel, amelytől egy telefon okos lesz. Az ilyenekkel szemben a „hagyományos” telefonok ugyan hozzáférnek a közösségi oldalakhoz és a levelezéshez, ám nincs rendszer, amitől „számítógép-szerűek”lesznek. Van, aki szerint okostelefon az, amely épp a legújabb technológiát képviseli a piacon.

Nos kb ennyi de mondjuk a mai okos telefonok 1 év múlva már nem lesznek azok!

2011. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a kategória, de olvass utána és dönts magad. [link]



Nyilván vannak elvárásaid a készülékkel szemben, azon kívül hogy a legjobb legyen ami csak lehet.

Az okosság szerintem egyénileg eltérő lehet, de abban megegyezhetünk, hogy azért vannak a telefonok tekintetében ma már "alapvető" elvárások. Ébresztő, játékok, kamera, szervező, multimédia stb. Ezen felül teljesítenek az okosok, ahol már a számítógépekhez hasonlóan nekünk megfelelő alkalmazásokat futtathatunk a telefonon, ki-ki igény szerint, vagy úgy is fogalmazhatnám, mindig az újabb, nagyobb tudásúak. (Nekem annak számított az első színes kijelzős telefonom is, ma is működik 8 év után, de szerintem senki nem kapna utána ha elejteném).

2011. jan. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Mondom,ha tudsz rá kívülről telepíteni OS cuccokat,és nem zárt.Ez a 2 pont
2011. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
mer okosabb mint te
2011. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a tudását letöltehető programokkal lehet növelni, multitasking, ezek különböztetik meg legjobban a sima telefonoktól őket.

de ha azt mondom, hogy lehet torrentezni rajtuk, miközben a videódat szerkeszted mielőtt feltöltöd youtube-ra, szerintem így lehet a legjobban kifejezni, hogy mennyivel többet tudnak mint egy hagyományos telefon.

2012. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyáltalán nem hülye kérdés. Én pont tegnap találtam egy magyar videót a youtubeon, ami összetetten elmagyarázza ezt az egész okos telefon jelenséget, és arra is választ ad, hogy miért okos egy telefon. https://www.youtube.com/watch?v=N8GOygOksuo
2016. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!