Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldről (Amerikából) haza...

Külföldről (Amerikából) haza telefonálásért nekem kell e valamilyen díjat ( mondjuk kapcsolási díjat) fizetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Itt gondoltam feltenni a kérdést, bár ez inkább szolgáltatóhoz tartozik. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha engem hívnak külföldről azért én fizetek e valamit...az én kártyámról vesz e le pénzt? Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 11. 21:37
1 2
 1/12 bp1985 ***** válasza:
Nem. CSak akkor fizetsz, ha te vagy kint.
2011. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A honos országban fogadott hívás díjtalan.
2011. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig kell fizetni. Régen így volt, hogy ha külföldről hívtak akkor te is fizettél nem csak a hívó.
2011. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Ha külföldről hívnak Te NEM FIZETHETSZ, mert mikor felveszed, akkor nem tudhatod hogy a másik fél hol tartózkodik. És ez fordítva is így van, ha Te hívsz külföldi számot, Te alap hívásdíjat fizetsz, és a hívott fél fizeti a kapcsolási díjat, felárakat. Sms küldésnél Te alapdíjat fizetsz, ő semmit, ha pedig ő ír, az feláras neki.

Személyes tapasztalat:

Barátommal olyan előfizetésünk van, hogy ingyen hívjuk egymást, és ő kártyás, én meg előfizetéses vagyok. Neki nem volt pénz a kártyáján, de engem tudott hívni, mikor külföldön voltam, és én csak a külföldi felárat fizettem.

2011. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen utána néztem neten és azt találtam, hogy a hívásfogadásért is kell fizetni itthon, mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 13. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Linket légyszíves, ha igazad van jelentkezhetsz nálam egy rekesz sörért.
2011. jan. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kicsit megkésve, de: [link] bár ez elég régi 2005-ös, gondolom sokban nem változnak a dolgok, max. drágább...leírja egy táblázatban, hogy melyik orszából mennyi a hívásindítás, hívásfogadás és az sms...én ezt úgy értelmezem, ha fogadod a hívást azért is fizetsz...
2011. jan. 18. 11:49
 8/12 A kérdező kommentje:
jam és a rekesz söröm :P:D
2011. jan. 18. 11:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Idézem a kérdésed mielőtt túlzásokba esnénk:


" Azt szeretném megkérdezni, hogy ha engem hívnak külföldről azért én fizetek e valamit...az én kártyámról vesz e le pénzt? "


Az "engem hívnak külföldről" azt jelenti hogy te nem vagy külföldön. Ez esetben te nem roamingolsz. Aki nem roamingol, arra nem vonatkozik a roaming díjszabás.

Akire a belföldi díjszabás vonatkozik, az nem fizet a fogadott hívásért.

2011. jan. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen? na ezzel nem voltam tisztában, mármint a roamingolással...de köszönöm válaszod
2011. jan. 19. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!