Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Aksitöltés? Utoljára 3 éve...

Aksitöltés? Utoljára 3 éve vettem telot, már nem emlékszem mit csináltam vele.

Figyelt kérdés
Most nincs sok kedvem keresgelni, de ezeket az új telokat hogy kell tölteni elsőre? én ugy gondoltam hogy ennek nem kell már a sok hosszu töltés (a 3*18 óra, de van aki 1*24 et vagy 12 őt mond, van aki semmit. )
2009. febr. 8. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen le kell meríteni és 3 x 16órán keresztül tölteni!

Ne sajnáld az időt rá, az öcsém most cseszett el egy 80ezres telefont. Naponta lemerül neki!

2009. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

uhh...most már töltödik, és nem volt teljesen lemerülve:S

akkor most gáz lesz?:O:S

2009. febr. 8. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a telefont nem, max az akksit cseszte el a tesód, ami párezerért pótolható...
2009. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

(Persze, egyértelmű, az aksit, csak neki olyan a telója, hogy nem fogadja el bármelyik aksit, csak amelyik hozzá lett gyártva. Kipróbáltuk, az enyémmel, nem fogadja el, be sem lehet vele kapcsolni. Azt mondták a ....-nál, hogy 15.000 Ft egy kompatibilis aksi.)

-Szerintem, most már hagyd a töltőn, az ez után köv. két töltést viszont csináld rendesen.

2009. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

A lítium-ion nagyon tiszta technológia, így semmi szükség nincs az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol. A legtöbb cellát 4,2 Volttal kell tölteni, +- 0,05 Volt ingadozást tolerálnak. Ha 4,1 Volttal töltünk, az csökkenti a kapacitást, de 10%-kal növeli az élettartamot. Az újabb cellák már 4,2 Volttal való töltés esetén is jó élettartammal bírnak. Az akkumulátor 99,9%-ra töltődik fel, a töltés alatt nem melegszik.



teljes cikk : [link]

2009. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a sokféle választ :)
2009. febr. 9. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző cikk általábban az akumulátorora vonatkozik. Az igazság mégis abban van. a Teknológia ugyanaz (csak a cél a teknológiával nem) a mobilokban nem az a cél hogy egyzserre nagy feszültség legyen, hanem sokáig kicsi. De a lényeg ugyan az, nem az ujjabb aksikat (minden mai telóban ami van) nem kell túltölteni először, semmi baja nem lesz ha először feltöltöd 100%ra és leveszed (W760-om is jól bírja midnenféle "formázás" élkül) sőt inkább roszat tesz neki. Semmi szükség rá (persze vannak elfogultek, de ez akkor is így van :D)
2009. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!