Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Találtam egy telefont hogy...

Találtam egy telefont hogy találhatnám meg a tulajdonost?

Figyelt kérdés

Találtam egy telefont, benne egy pannonos simkártyával.

Pinkóddal van lezárva. Esetleg valahogy a simkártya sorozatszáma alapján nem lehet kideríteni a tulajdonos adatait? köszi.


2011. febr. 26. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
telenorhoz vidd be
2011. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen persze ott meg ugysecsinállnának vele semmi. -.-
2011. febr. 26. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Így van a telenor nem igazán foglakozik ilyennel.

Talált tárgyakat, főleg az ilyen értékes kategóriát a rendőrségre kell leadni!

2011. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az 1978. évi IV. törvény a Büntetőkönyvről

325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.


Vagyis a törvény a jogtalan eltulajdonítást akár szabadságvesztéssel is büntetheti.


A kérdező esetében egy százezres nagyságrendű pénzbüntetésre esetleg ennek megfelelő napszámú (20-40 nap) közmunkára és próbára bocsátásra lehet számítani, ha a büntetőbíróság elé kerül az ügy.


Vagyis az első hozzászóló abszolút helytelen, sőt TÖRVÉNYSÉRTŐ választ adott, hiszen a hozzászólásában felbújtotta a jogtalanság elkövetésére a kérdezőt ("használd"), melyet szintén büntetni rendel a Btk.


A talált dolgot a hatóság felé nyolc napon belül LE KELL adni, és amennyiben a gazdája NEM JELENTKEZIK 1 éven belül, úgy a PTK. szerint a találó személy kisajátítja a dolgot, azaz tulajdonjogot szerez rá.

2011. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

próbáld bekapcsolni másik simmel.

és kutakodni egy ismerős száma után, bejövő hívásoknál, sms-nél.

2011. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
sms-ek nincsenek. Fényképező nincs a telón. Másrészt meg fiatalkorú vagyok. beállítanák egy 5000Ft ot érő vacak telefonnal a rendőrségre hogy találtam .....ki is röhögnének szerintem :S (a simkártyára gondoltam hogy ér benn valamit is. de pinkóddal van lezárva szóval nemtudtam megnézni hogy van-e benn apu/anyu vagy valami)
2011. febr. 26. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:

A rendőrségnek az a dolga hogy kezelje az eltűnt tárgyakat,

Akár egy csomag papírzsebkendőt is bevihetsz hozzájuk!

2011. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel az annyát és beszéljéték meg hol találkoztok és add át a telót :D
2011. febr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha kiskorú vagy akkor anyád/apád szívathatják meg mert rinyálsz bevinni a telefont. Nálam már jártak ilyen miatt, feltúrták a lakást egy perc alatt, nem örülnének otthon. Az a közel 5 óra faggatás ami azután jött hogy bevittek nem volt olyan vicces.

Persze ez nem mindenkivel történik meg, aki nem tudja azt hiszi hogy ez poén.

Csak az a helyzet hogy az elveszett telefonok 90%-át lejelentik lopottnak, akkor is ha tudja a tulaj hogy ő hagyta ott valahol. De bízik abban hogy így majd tutira megtalálják, persze, ki ne szeretné visszakapni, te is ugyanígy csinálnád, mert otthon kapnál a fejedre ha elhagynád a tiéd.

Aztán magyarázkodhatsz ha kiderül hogy mid van.

2011. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hacsak ötezres, és tényleg nem tudod kideríteni hogy kié, akkor én kidobnám a szemétbe.

így nincs az a félsz, hogy egy ilyen telefon miatt bajba kerülsz.

2011. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!