Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Nokia 5230-ban nincs stopper...

A Nokia 5230-ban nincs stopper? A másik kérdés, hogy nincs ingyenes GPS? Csak mostanság vettem észre, hogy vonja le a pénzemet, ha szórakozom a GPS-sel.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 15. 20:47
 1/5 bp1985 ***** válasza:
A gps-nél ki kell kapcsolni, h neten frissítsen. Utána jó.
2011. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több variáció is van:

1. Ingyenes a GPS térkép, de csak a térkép! A letöltési adatforgalom után fizetni kell.

2. A-GPS, az Advenced GPS jelent, azaz a gyors helyzetmeghatározás érdekében a bekapcsolást követően netről tölti le az aktuális műhold adatokat. Ez adatforgalom, azaz fizetős...

2011. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az AGPS nem Advanced.


Ha kikapcsolod a hálózat elérését akkor ingyen lesz, cserébe a műholdak megtalálása nagyon lassúvá válik.

Az AGPS annyit tesz hogy a navigáció indításakor a GSM cellapozíciók adatait elküldi a hálózat a telefonnak. Ennek segítségével hamar megtalálja a műholdakat.

Ha a térkép nincs a telefonodon, akkor azt még plusz le kell töltenie. Ennek megoldására a telefonra másolhatóak a térképek, így ezért sem kell fizetni.

2011. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

08:56-nak és a kérdezőnek:

Hibáztam, nem advanced, hanem Assisted.

És NEM a cellainformációkat használja, mert ez mint látható, átjön WiFin is, az meg akárhol lehet.

Az AGPS (=Assisted GPS) olyan GPS vételi módszer, mely földrajzi helymeghatározásra képes, de a műholdak helyzetének pontos számításához segédprogramra és adatokra van szüksége, melyet a mobilszolgáltatón vagy WiFi hálózaton keresztül kap meg (megkapja a következő 7 napra a műholdak pontos helyzetét). Ezt az információt a vevő adatbázisában tárolja, így a koordináták pontos meghatározása pár másodpercet vesz igénybe.

Ez nyilván nem működik, ha közben átruccansz Amerikába, de kis hazánk területén (ahol mondjuk a T-Mobil a szolgáltató) szinte azonos a holdak "láthatósága".

2011. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a válaszokat, bár pironkodom, mert kissé nehezen értem :) Az a helyzet, hogy én offline módban használom, azt hittem, ingyen van, aztán lám, veszi le a pénzt, ha csak megnézem a pozíciómat, az már 13 Ft rögtön. Viszont egy haveromnak meg ingyen van, mert állítólag telepített rá valami szoftvert... a fene se érti ezt...:(
2011. márc. 17. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!