Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mihez kapcsolódik folyamatosan?

Mihez kapcsolódik folyamatosan?

Figyelt kérdés

Múlt szombaton vettem egy nokia c3-01 t@t telefont. Semmi bajom nem volt vele eleinte. Aztán kaptam egyik hajnalban egy smst, hogy az egyenlegem 600ft alá csökkent. Napok óta nem telefonáltam, talán 1 smst írtam, és a kártyán 2500ft volt még. Az aksija is lemerült úgy, hogy délelőtt töltöttem fel, és másnap hajnalra le is merült, pedig nem használtam a telefont. Kivettem a kártyát belőle és azóta a régi telefonomat használom.

Tegnap este a férjem bekapcsolta az új telefont, hogy megnézze mi baja lehet. Eltelt 1 perc, már jött egy sms megint,hogy az egyenlegem 349 ft. 2 perc múlva megint,hogy az egyenlegem 300 alá csökkent. Úgy, hogy közben semmit nem csinált a telefonnal, csak be volt kapcsolva. A kezelési útmutatóban nem sokmindent találtunk, csak azt, hogy a kijelzőn megjelenő ikon arra utal, hogy van egy aktív gprs kapcsolata a telefonnak.

De mégis mit jelent ez? Mihez kapcsolódik a telefon?

És hogy a francba tudnám az eladónak visszavinni a telefonját? Egy kis mobilboltban vettük a telefon, újként volt kitéve. Persze az eladó mondta,hogy decemberi a telefon, de nem volt használva, mert az első tulaj ajándékba vette, de az ajándékozottnak nem tetszett, így nem is használták.

Az ideg szétvet, hogy a kártyámról lement több mint 2ezer ft, és már ha baj lesz, akkor sem tudok vele telefonálni. Ez hónap végefelé nagyon jól jön, 2 kisgyerekkel.

Te mit tennél?


2011. ápr. 22. 06:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A szolgáltatót hívd fel, hogy tiltsák le a telefonodról a mobilinternetet. A GPRS egyébként a mobilinternet kapcsolatot jelenti.
2011. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogy miért megy a netre, azt én nem tudom megmondani. Bogarászd át a progikat, melyik mit csinál. Ezek a modern vackok ilyenek, ha kihasználod, akkor a barátod, egyébként meg csak baj van velük :)


De szinte biztos, hogy a szolgáltatók talán legaljasabb patkányságát, a Net Start csomagot szívtátok meg, vagyis az a kártyátokat. Ez a sim kártyán automatikusan aktiválódik.

Megoldások:

1. A gprs beállításokban az APN helyére írjatok valami kamu címet, de inkább töröld az egész APN-t. Ekkor nem éri el a szolgáltatót.

2. végső esetben próbálj factory resetet (hard reset), ekkor minden beállítás elszáll, de lehet, hogy az APN-t újra felszedi a simkártyáról.

Ne kérdezd, hol vannak ezek, a használati útmutatóban megtalálod :)

2011. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!