Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért olyan nagyon rossz a...

Miért olyan nagyon rossz a rezisztív kijelző? Kezdő okostelefon tulajnak sem ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Én egy kezdő "okostelefonos" vagyok (vagyis leszek ma délutántól),és semmi extra funkcióra nincsen szükségem (sőt lehet,hogy még okos telefonra sem lenne szükségem,csak azért veszek azt,mert ugyan annyi mint egy nem okos telefon).


Amit kinéztem,abban ilyen a kijelző (rezisztív).


Mint mondtam,nem várok el sokat a telefontól,csak annyit hogy ha nyomom/húzom az ujjam akkor mozduljon,de az egyéb finomságok nem érdekelnek,és a multitouch sem.


Ebben az esetben sem ajánlanátok nekem az ilyen képernyővel rendelkező telefont?


2011. máj. 16. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdő telefonnak tökéletesen megfelel a rezisztív kijelző is. De később viszont ha használod, úgy is nagyobbak lesznek az igényeid, és akkor már lehet hogy számítani fog. :)

De ha esetleg lány vagy, és műkörmöd van, vagyis csak azzal tudod nyomni a kijelzőt, akkor csak a rezisztívet ajánlom, mert a másik a fajta (kapacitív) csak az ujjad érzékeli, meg az arra készült speciális ceruzák.

2011. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lány (vagyis inkább nő) vagyok,de műköröm nélkül. Köszi a választ.

Igen,ezeket is olvastam.

Csak azt nem tudtam eldönteni,hogy ez valóban nem jó kijelző fajta,vagy tényleg csak a hozzáértők finnyáskodnak,mivel van ennél ezerszer jobb is...

2011. máj. 16. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát természetesen a kapacitív jobb, de ha egy alaptelefonnak kell, nem hiszem hogy annyira fontos szempont lenne.
2011. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mér kéne egy keződnek rezisztív? hogy szenvedjen vele, és örökre elmenjen a kedve az érintősöktől? olcsón lehet kapni kapacitívosakat is.
2011. máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 blex ***** válasza:

Egy minöségibb rezisztívvel és jó szoftverrel nincs semmi baj.

De persze a kapacitív nagyságrendekkel élvezhetöbb (bár a pici gombokhoz-linkekhez kell egy kis gyakotlat :)

2011. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát nekem egy minőségi rezisztívtől is hányingerem van egy kapacitív után, de ha valakit nem zavar, akkor az ő dolga
2011. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 blex ***** válasza:
@asdfvb: természetesen visszafele elég kényelmetlen (lenne) a váltás, de ha valakinek ez az első érintős telefonja (és - még egyszer mondom - nem valami tök érzéketlen panelt és használhatatlan szoftvert fog ki) akkor minden különösebb kényelmetlenség nélkül lehet használni.
2011. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!