Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meg akar lopni a szerviz?

Meg akar lopni a szerviz?

Figyelt kérdés

Garanciális Nokia telefonomat másodszor kellett javításra küldeni a központi szervizbe. Legutóbbi visszajelzésük szerint két hete javított állapotban elküldték a helyi márkaszervizbe.

A márkaszervizben viszont azt állítják, hogy az eredeti telefonom helyett egy másikat kaptak, ugyanis az eredeti javíthatatlan, és bezúzták. Mindenképpen azt akarják, hogy fogadjam el ezt a telefont, amely egyébként kb. fele annyit ér, mint az én eredeti telefonom, és sokkal kevesebbet tud. Arra sem hajlandóak, hogy én válasszak egy másik, az előzőhöz hasonló kategóriájút, még annak fejében sem, ha ráfizetnék. Még nekik áll feljebb, mondván, ez egy gesztus (!) részükről, magyarán örüljek neki, hogy egyáltalán kapok valamit.


Egyre erősebb bennem a gyanú, hogy a telefonomat ellopták, és egy olcsóbb telefonnal akarják kiszúrni a szememet. Vagyis éppen ki akar rabolni a szerviz. Pechjükre én sem most jöttem le a felvédőről.


Kérdéseim:


- Megteheti egy szerviz, hogy egy garanciális telefont elkever, és helyette önkényesen rám akar kényszeríteni egy alacsonyabb értékűt, eszi, nem eszi, nem kap mást alapon?

- Milyen jogaim vannak ebben az esetben?

- Kihez fordulhatok jogorvoslatért?


Előre is köszönök minden hasznos választ és tanácsot!


2011. máj. 18. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem. Minden papírod küldd el ami csak a témával kapcsolatos (másolatát), írd le a szituációd részletesen.
2011. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyet vittél be és milyet akarnak rádsózni?



Miaz hogy bezúzták? :D ez nem autó

2011. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az eredeti: N86 8MP (150 ezer Ft)

a felkínált: C6-00 (kb. 70 ezer Ft)


Szerintem is ellentmondásos a szöveg, hogy bezúzták, de szó szerint ezt mondták a szervizben...

2011. máj. 18. 19:11
 4/12 anonim ***** válasza:
hát ez szép mitnemondjak...tényleg sokkal rosszabb teló. és n86-ost még simán belehet szerezni. milyen hibával vitted be?
2011. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Korábban az Internet nem működött rajta rendesen. Legutóbb az volt vele a gond, hogy az FM adót nem lehetett aktiválni. Erre cserélték ki (állítólag) a főpanelt, immár másodjára.
2011. máj. 18. 19:23
 6/12 anonim ***** válasza:
emiat tu nem "zúzták be" ha csak ez a kis hibája volt és még működőképes volt. tuti ellopták, vagy elcseszték
2011. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*tuti
2011. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi vok én is! Engem meg úgy szivatott a szervizes akovel régebben volt egy kis balhém, hogy naponta járatott a telóért a szomszéd városból egy hangszórócsere miatt ami 5 perc, és amikor ott voltam akkor meg másfél órát ott vártam, miközben én is szerelek telókat és tom mennyi idő egy ilyet megcsinálni és csak a gari miatt vittem be. Tetvek ezek! Lehet e miatt nem veszek többet Nokiát sem!
2011. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ma már alapból nem érdemes nokiát venni :D
2011. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelem azonnal. Rendőrség? A telódat simán eltüntették.

Megírhatod a homárra is, de az csak a "humán" kérdésekben hoz néha eredményt. Viszont volt ott már pár anyázó poszt a Nokiaszervízekről.

Fusd át a hsz-eket, hátha találsz konkrét akcióterveket:


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!