Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lemerült a telefonom hogy...

Lemerült a telefonom hogy töltsem fel? ( többi lent! ) =)

Figyelt kérdés

Nokia 6233 telefonom van. Anyu elvitte a vékony töltőm, de találtam itthon régebbi vastag töltőt. Azt szétvágtam találtam 2 vezetéket benne (fekete, fehér) az aksin van 3 érintkező felület. Hogy csatlakoztassam hogy feltöltse?

Köszi a segítséget!!


2011. jún. 14. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:

sehogy!

várd meg amíg anyukád vissza hozza a töltőd

2011. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha nem tudod maradj!!
2011. jún. 14. 17:22
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Tessél itt a leírása a "vékony töltőnek"


[link]


Most nézegettem meg a sajátomat ebben egy 3.7V-os aksi van a töltő meg 5V-os szóval az hogy oda ragasztod celluxal és majd feltölti

Szerintem is várd meg mig elő kerül az eredeti töltő.

Kísérletezést a saját érdekedben nem ajánlom.


(Tudom én is húzzak a sunyiba)

2011. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én azt hittem elmondják az 5 éveseknek hogy ne nyúljanak a konektorba mert ez kb olyan, jah és zacskót se húzz a fejedre:D
2011. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dobd el a toltot s dugd direkt konektorba 2 szalat... s probalgasd melyikkel tolti...
2011. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de úgy nem ráz meg az áram?
2011. jún. 15. 09:02
 7/10 anonim ***** válasza:
áááááááh hogy te mekkora gyökér vagy...
2011. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy csak vicceltem :)))D

kíváncsi voltam hogy egy átlag ember mennyire ért az elektronikához.

Elektrotechnikát tanulok 2. vagyok :)


Egyébként egyszerű egy töltés. Általában a fekete szín = negatít fehér pedig = pozitív pólusnak felel meg.

Akkumulátoron ennek megfelelően kell érintkeztetni a vezetékeket. Pozitívat pozitívval, negatívat negatívval GND-vel azaz földeléssel nem kell foglalkozni.

2011. jún. 15. 16:12
 9/10 Gugu Gabor ***** válasza:

A világért nem akarok beléd kötni de szerinted miért válaszolna egy átlag ember erre a kérdésre?

Én se megyek válaszolgatni a szépség divat kategóriába mert fogalmam sincs róla.

Minden esetre én továbbra is azt mondom hogy ne próbáld ki. Az általában fehér feketéről meg annyit, hogy nekem is van tapasztalatom hogy általában így vagy úgy van aztán meg nézek hogy WTF. Továbbra is fenntartom hogy ha nem vagy biztos abban amit csinálsz akkor ne játssz vele. (legalábbis ezen a szinten) Az hogy mennyire egyszerű a töltés arról annyit hogy extrém esetben fel is robbanthatod az aksidat.

2011. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam hogy tuti biztos a fekete negatív és a fehér pedig pozitív! CSAK ÁLTALÁBAN.

Rengeteget tanultunk az akkumulátorokról 99% hogy nem robbantanék fel semmit, legfeljebb akaratosan.

2011. jún. 15. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!