Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy Ace-en lehet...

Samsung Galaxy Ace-en lehet MMS-t fogadni mobilinternet kapcsolat nélkül? Hogyan?

Figyelt kérdés

A szituáció: Egy ismerőstől olcsóbban átvettem egy vadiúj Samsung Galaxy Ace telefont (Vodafone-os volt, de függetlenítve lett).Ez az első okostelefonom, így egyelőre csak ismerkedek az Androiddal.


A gondom az, hogy évek óta T-Moblie-os előfizetésem van, de csak egy "szimpla" ECO díjcsomag (tehát nem okostelefonhoz való, nincs benne mobilinternet előfizetés), és a kedvező havidíj miatt nem szeretnék díjcsomagot váltani.Nekem ugyanis elég a wifi, nem akarok mobilinternetet használni.A készüléken ki is kapcsoltam a csomagkapcsolatot, és a hozzáférési pontok is ki vannak törölve, nehogy kapjak egy több tízezres számlát...


Ma az egyik barátnőm próbaként küldött nekem egy MMS-t,de amikor megnyitom, egy szövegbuborék ezt írja:


Üzenet mérete:29KB

Elévül: 12:37 szept.17. LETÖLTÉS


Ha megnyomom a letöltést,nem nyitja meg az MMS-t a telefon,hanem bejön egy kék szövegablak az Üzenet részleteivel (Típus:multimédia üzenet, Feladó: xy, Elévül...stb.)


A kérdéseim:


-Elég volt-e kivenni a pipát a csomagkapcsolat mellől és törölni a hozzáférési pontokat ahhoz, hogy a telefon 100% tutibiztos ne csatlakozzon soha semmiért a mobilnetre,csak a wifi működjön?


-Lehet, hogy azért nem fogadta rendesen a telefon az MMS-t,mert kikapcsoltam a mobilinternetet és kitöröltem a hozzáférési pontokat?


-Ha létrehozok egy T-Mobile MMS hozzáférési pontot és engedélyezem a Csomagkapcsolat használatát, akkor elvileg normálisan megérkeznének az MMS-ek?


-Ha ezt megteszem, mennyi az esélye annak, hogy egy vagyonba fog kerülni nekem?(A régi telefonomon /Samsung S5230/ gond nélkül tudtam fogadni az MMS-eket szabvány áron, de félek, hogy ezen az Androidos telefonon ez sokkal többe kerülne:S)


Kérlek nézzétek el nekem, ha cikik ezek a kérdések -még teljesen kezdő vagyok ezen a téren...


Köszönöm a segítséget!


2011. szept. 3. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

szép hosszú szöveg... nem olvastam végig

Mert:

a mobilinternetnek semmi köze nincs az mms-hez

gondolom nincsenek a telefonban a szükséges t-mobileos beállítások...

2011. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olvasni azért tudok, és volt már jó pár mobilom is életem során, tehát azzal tisztában vagyok, hogy milyen beállítások szükségesek, és hol tudom ezt megtenni.Az MMS hozzáférési pontja be is van állítva.A WAP-ot viszont nem mertem, mert a régi, hétköznapi telefonok nem igényeltek mindenféle funkcióhoz netkapcsolatot, de ahogy elnézem, ez az Androidos mobil igen (pl. bekapcsoláskor az az első, hogy a Google fiókomat betölti).Azt pedig szeretném elkerülni, hogy automatikusan a mobilnetet használja mindenhez, ha a wifi épp nincs bekapcsolva.


Böngésztem ma a Neten,és sokaknak van ugyanilyen problémája: látszólag minden stimmel, mégsem tudnak MMS-t fogadni.De eddig érdemi megoldást nem találtam rá sehol.


A Samsung Kies segítségével csináltam egy szoftverfrissítést, azóta annyiban változott a helyzet, hogy ha rányomok a letöltésre, akkor nem az MMS adatait írja ki, hanem azt, hogy "nem lehet letölteni, próbálja meg később."


Na, majd csak rájövök egyszer...Minden esetre továbbra is várom a segítő szándékú/tapasztalt emberek válaszait,és előre is köszönöm!

2011. szept. 4. 01:38
 3/6 pai107 válasza:

Szia!

Megoldódott a dolog? Mert ugyanebben a cipőben járok csak LG GT540-el...

2012. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Idő közben sikerült megoldást találnom a problémára -bár csak részben.MMS üzeneteket fogadni már tudok, küldeni viszont még nem sikerült.


Az MMS fogadásához beállítottam a T-Mobile WAP és MMS hozzáférési pontjait a készüléken, majd amikor MMS üzenetet kaptam,először engedélyeztem a Csomagkapcsolat használatát (Beállítások-->Vez.nélk. és hálózatok-->Mobilhálózatok-->Csomagkapcs.haszn. kipipáltam), ezután megnyitottam az üzeneteket,megkerestem a beérkezett MMS-t, és rányomtam a Letöltésre.Így gond nélkül néhány másodperc alatt letöltődött az MMS üzenet tartalma (esetemben egy kép).Ezután, biztos,ami biztos, kilőttem a Csomagkapcsolatot (nehogy azt használja a mobil,ha véletlenül elfelejtem bekapcsolni a wifit,és netezni próbálok:)).


Viszont MMS-t (konkrétan képet) küldeni hiába próbáltam úgy,hogy előtte engedélyeztem a Csomagkapcsolat használatát,valami oknál fogva nem kapta meg a másik fél az üzenetet sajnos.Mivel én nem nagyon szoktam MMS üzeneteket küldeni (viszont sokszor kapok),őszintén szólva,nem nagyon foglalkoztam tovább az okok felderítésével,számomra az üzenetek fogadása volt az elsődleges.


Remélem sikerrel jártok Ti is!

2012. jan. 4. 20:27
 5/6 Neo101 válasza:

Sziasztok!


A megoldás:

1. Sms-ben elküldöd a -netstart szöveget a 1430-ra. (Tehát csak ennyit írsz: -netstart )

Ezzel lemondod az esetleg alapból beállított havidíjmentes wap és internet hozzáférést.


2. Ha megkaptad a választ sms-ben, hogy sikeresen kikapcsolták, akkor nyugodtan engedélyezheted az adatforgalmat, ami Samsungéknál a jelek szerint szükséges az mms-hez. (Sony Ericsson-nál érdekes módon akkor is működik az mms küldés/fogadás, ha ki van kapcsolva az adatforgalom)


Ezt úgy tudod megtenni, hogy teszel pipát a Beállítások > Vezeték nélküli hálózatok (legfelül) > Mobilhálózatok (legalul) > Csomagkapcs. haszn.-hoz. (legfelül)


Tegnap ki lett próbálva Galaxy Gio-n és Galaxy Ace-en, működik a küldés és fogadás is.


Ha nem működne, akkor nincs beállítva az mms a készüléken, vagy nincs aktiválva az mms-szolgáltatás a kártyádon.

2012. aug. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam konkrétan térerő volt a gond J5-nél. Megnéztem t-mobil honlaján az mms-es beállításokat, többé kevésbéá úgy volt beállítva minden alapból ahogy mondták. És akkor látom térerő minimumon vagy nullan van, ezért indítottam egy hivást, és rögtön ilyenkor max-ra ugrik a térerő, mikőzben csörgött rányomtam hogy letöltés és azonnal letöltötte.... Szóval nálam a "készenléti térerő" miatt nem megy a dolog, beteg egy megoldás, de nálam igy megy az MMS, indítok egy hívást és miközben csörög megnyomom hogy letöltés...
2016. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!