Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb:Android vs...

Melyik a jobb:Android vs Symbian, és miért?

Figyelt kérdés
Pro és Kontra érveket várnék!Köszönöm az értelmes válaszokat!
2011. szept. 7. 16:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van mindkettő. Android a sok hasznos, ingyenes alkalmazás miatt jobb de nekem a Symbiannal sincs bajom és kicsit sajnálom is hogy megszűnik.
2011. szept. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Symbiannál a prgiramokkal,alkalmazásokkal van baj?:)
2011. szept. 7. 19:24
 3/23 anonim ***** válasza:
Jónak jók, csak keveslem a Symbianost. De mondom, nincs bajom vele, csak az Android jobb.
2011. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Android, nagyon egyértelműen (kb annyira egyértelmű, mint pl. hogyha egy ember nem eszik 4 éven keresztül, akkor meghal, ezzel nem lehet veszekedni).


Symbian csakis gombos telefonra volt jó, arra a legjobb, de érintős telefonra a jelenlegi legrosszabb oprendszer.

Lassú, akadozik, fagy, az Ovi Store szar, kevés játékkal/programmal, stb.

Pro-t nem tudok hozzá írni, mert az a pár hónap alatt amíg Symbian-t használtam egy előnyt sem vettem észre.


Nem véletlen fog megszűnni az egész, 2011-ben (sőt, már 3-4 éve is) nagyon kevés a symbian

2011. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Android-nak meg a hátránya (iOS-sel szemben):

hogy minden telefonra van, még a leggyengébb, leglassabb telefonra is, és ha egy játékot csinálnak akkor annak is vinnie kell, ezért hiába van 100+ ezres SGS2/HTC Sensation-je az embernek, kb ugyanaz az egész (csak épp nem akadozik).

Míg ha jobban optimalizálnák nagyon durva játékok lehetnének rá, nézzünk meg egy iOS-t

2011. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

egyértelműen Android!

mindenben jobb a Symbiannál : gyorsabb,szebb,testreszabhatóbb,több app. stb stb.

2011. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A Symbian fejlesztését fél éve leállította a Nokia, Windows Phone-ra álltak át. Innentől öngyilkosság Symbiant venni...
2011. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 xlaller válasza:
100%

Szia !


Attól tartok Te már nem fogod ezt elolvasni, de a később rákereső embereknek talán még hasznos lehet. Nem egy munkatársamnak van Android-os készüléke, és azok gond nélkül képesek lefagyni. Én múlt héten vettem meg életem első okostelefonját, egy nokia 500-asat (Symbiannal). No annak még nem volt semmi baja. Ez ideág nem igazi érv, bár a lefagyás sem biztos hogy nagy előny.


A Symbian mögött (1997)

[link]

kicsit hosszabb történelem áll, mint az Android mögött (2008)

[link]

amit nyilván gyorsan le fognak küzdeni, hisz a Google fejleszti nyilván rengeteg fejlesztőjével, de a 11 év előny az mégiscsak előny.


Aki itt nekem olyanokat ír, hogy az Android jó, mert ingyenes rá a szoftver meg egyebek, azoktól csak 2 dolgot kérdeznék

- feltörés nélkül hogy is ingyenes a navigáció ... mert szerintem sehogy, a Nokiámon pedig teljesen jogtisztán ott figyel a Nokia Térképek, és hibátlanul müködik

- mégis milyen szoftver van Androidra ingyen, ami Symbian-ra nincsen


Konkrét példákból kicsit nagy a hiány, úgy veszem észre. Az én telefonom minden ment gond nélkül, Wifi, internet, navigáció, ...


Valaki írta, hogy kész "öngyilkosság" Symbian-t venni, mert hogy már nem fejlesztik. Na ehhez csak ennyit fűznék hozzá (2016-ig biztosított a támogatás)

[link]

ami figyelmbe véve egy okostelefon élettartamát, bőségesen elegendő.


Egyébként meg komolyan emberek, tényleg az a fontos hogy az iPhone-on milyen jól fut egy játék ? Vagy egy akármilyen telefonon ? Need for Speed-ezéshez szerintem nem telefon kell.


Egyébként meg az összes olyan válaszadó válaszára nem kell ám odafigyelni, aki betesz a válasz kismilliónyi reklám linket. Pláne Samsung-osat, mégis mit fog válaszolni vajon egy samsung-os link-kel támadó ember ? Hát nyilván szerinte csak is az Android lehet jó.


Nekem semmi bajom a Google-el, asztali gépen mindenből az ő szoftverjüket használom, de ami még nem kiforrott az nem kiforrott, ergo nem muszáj ám Android-os készüléket venni. És egyébként kicsit félő is hogy mivel ma már annyi hülye van, hogy Dunát lehet vele rekeszteni, és csak az a fontos hogy mennyire csilli-villi legyen a telefon, tartok tőle hogy a sok fejlesztő is kevés lesz ahhoz, hogy gyorsan behozza a stabilabb múlttal rendelkező rendszereket.

2012. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
feltörés nélkül is van navi: Ndrive, Sygic, Igo stb...
2012. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 xlaller válasza:
És az iGo-t úgy egyébkéntként mennyiért veszed meg ?
2012. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!