Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefont szeretnék venni, de...

Telefont szeretnék venni, de nem nagyon vagyok tisztába az alapfogalmakkal amik az okostelefonokat illetik, bírnátok mondani minnél több ilyen, , alapfogalmat ami az okostelefonokhoz kapcsolódik?

Figyelt kérdés
pl.hogy mi az a főzőtt RAM,meg az autófokusz,illetve a vakú,de ha lehet akkor minnél többet mondjatok
2011. szept. 10. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Azért egy árat írhatnál, hogy kb. mennyit szánnál rá.
2011. szept. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

60-100 ezer

A mostani telóm Nokia 5800,de már eléggé levan zuzzva

2011. szept. 10. 00:10
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A két véglet, 100k-ért samsung galaxy s plus, 60k-ért Sony Ericsson Xperia Mini Pro.


Mindakettő a legjobb az árkategóriájában.

Elég jó mindkettő a gyári szoftverrel, nem nagyon kell rá főzött rom.

2011. szept. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

Olyan nincs, hogy főzött ram csak olyan, hogy főzött rom. Ez a nem gyári szoftver jelenti. A ROM meg itt a telefon szoftverét jelenti, a ram meg azt a területet amire tudsz telepíteni.

Az autófókusz meg a vaku szerintem nem igazán igényelne magyarázatot, mert ugyan ezek megtalálhatóak egy átlagos digitális fényképezőgépben is, semmi extra dolog nincs benne ráadásul nem is csak az okostelfonokhoz köthető. A vakunál mondjuk annyi eltérés van telefonoknál, hogy a vaku szerepét többnyire egy LED látja el (Pl. K750, w800, K550, W610, Desire, Legend stb.) és hát ez nem olyan jó fényképezéshez. Ellenben zseblámpának tökéletes. Persze van olyan telefon amit rendes vakuval szereltek (pl. K790, K800, K810, K850, N95, XT720 stb.). Ezzel már azért sötétben is normális képet lehet készíteni.

Akkor mostanában ott van még a WIFI és a GPS amivel egyre több telefont szerelnek. Wifivel már nem csak az okostelefonok rendelkeznek hanem sima egyszerű nem okostelefonok is. Ez arra szolgál, hogy rá tudj kapcsolódni vezeték nélküli internethálózatokra és így ezen a hálózaton keresztül tudj netezni a telefonnal mindenféle plusz költség nélkül. GPS meg a globális helymeghatározó rendszer. Ha van ilyen a telefonodon akkor a megfelelő programmal (navigációs program) navigálni is tudsz vele. Meg újabban sok telefonnál van geotagg funkció is. Ez annyit tesz, hogy a telefonnal készült képre ráírja a készítés helyének a koordinátáit.


Ha lenne olyan dolog amit nem értesz akkor kérdezz bátran, vagy keresd meg az interneten. Inkább most tájékozódj mint megvegyél egy telefont aminek nem vagy tisztában a dolgaival. Sajnos sokan előbb vesznek telefont aztán meg használni se tudják (legtöbb kérdező itt az oldalon pont ilyen)

2011. szept. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De vicces :D Valamelyik retardált nagyon rámszállt ebben a témakörben... Minden válaszomat lepontozza... Erre a következtetésre abból jöttem rá, hogy az elöttem írónak velem megegyezö a százaléka és ezért azt hitte ez a titokzatos élettelen, hogy akkor biztos én vagyok, ezért szépen le is pontozta 0%-ra :D


Röhej vagy kisfiam, de látom jobb dolgod nincs az életben :)

2011. szept. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!