Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik oprendszeres mobiltelef...

Melyik oprendszeres mobiltelefon mondható jelenleg a legjobbnak?

Figyelt kérdés
Megrögzött Nokia párti vagyok/voltam eddig. De a symbian oprendszer sajnos kezd megkövülni :(. Androidos készülékekről viszont rengeteg pozitív véleményt hallottam. Nyílt forráskódú, ezért rengeteg ingyenes alkalmazás beszerezhető hozzá.
2011. szept. 26. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A következők csak az ÉN véleményemet tükrözik mielőtt valaki elkezd fikázni:


Symbian: Halott


WinPho7: Zseniális, de még vannak hiányosságai, így én még nem használnám.


iOS: Mivel 1 kézben van a telefon és az OS fejlesztése ezért ez valósítja meg a leghatékonyabban a rendszer kihasználását. Emellé egységes a gui a programok egységes felületen jelennek meg, minden a végletekig optimalizált, elég klassz.


Android: Ez a mobiltelefonok "windóza". Elmondható, hogy általában jobban jársz ha egy főzött romot teszel a telóra, mert a gyári romok elég gyatrák. Nem rossz, de érzőik rajta, hogy nem kifejezetten a te telefonodra van készítve, hanem egy általános rendszer. Defy-m van, gyári rommal pl imádtak fagyni az appok. Mobilnet kell neki mindenképpen anélkül nem sokat ér.


Bada: Vicc az egész.


WebOS: A HP kidobta a kukába így halott.


BlackberryOS: Nekem alapvetően bejön, bár kicsit oldszkúl. Sajnos blackberry szolgáltatás nélkül nem az igazi az meg ugye a mobilnet mellé még + pénz.

2011. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja ami kimaradt: WinMo. 5-6,5: ez is halott már
2011. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ühüm, akkor az iOS és az Android út közül választok. Melyikre van több és ügyesebb app és persze ingyenes? (esetleg feltörhető :) ) Nekem az első és legfontosabb egy hívás és sms szűrő volna :) Jó kis öreg Nokia N 95 8Gb-omon Advenced Blocker nevű nagyon hasznos kis szűrő van. Ha létezik ehhez hasonló, akkor a közeljövőben beújítok egy a számomra felfedezésre váró oprendszerű mobilra és búcsút intek a symbiannak :)
2011. szept. 26. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Androidon ezeket egyszerűbben érheted el, bár iOS alatt is megoldható. Tört progikat is egyszerűbb androidra rakni, bár az appok minősége iOS-en hazavágja az androidosokat.


Nagyjából ezek alapján kell döntened.

2011. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kocsikhoz hasonlítva, akkor android a Suzuki, iOS pedig a BMW :).

Utánaolvasok az iOS törhetőségének, mert a BMW mégis csak jobban vonz :)

Esetleg egy kis irodalom hackelhetőségeikről nincs valahol?

2011. szept. 26. 13:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azért ez utóbbival nem értek egyet kedves kérdező. Az iOS jó, de mindenképp csak a 2. helyre sorolnám az Android mögé. Egy Androidos felhasználó szabadabb kezet kap egy iOS-esnél.
2011. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg azért azt sem mondanám, hogy az iOs agyonveri a droid appokat. Főleg, hogy gyakran ugyan azt az appot adják ki mindkettőre (persze az adott szoftverre fordítva). Lehet mondani, hogy jobbak, de nincs sok alapja. Mondom ezt úgy, hogy az appstore-t és a marketet is szoktam nézegetni.
2011. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is az utolsóval értek egyet. még ha kis késéssel is, de androidra is szinte pontosan ugyanazok az app-ok kerülnek. lásd: facebook alkalmazás: ios változaton volt chat menüpont is, eleninte az android-oson nem, mára már azon is van. innentől teljesen mind1, nekem már mindenféle oprendszerű telóm volt, és elmondom, hogy azért az appstore is tele van ingyen alkalmazásokkal, csak válogatva, market-en meg boldog boldogtalan publikálhatja az appokat, és azért van sokkal több, viszont nagy résza olyan hasztalan, hogy az ember fel se teszi. illetve rendszerileg az ios stabilabb, és mondhatni, hogy annyira nem is hardverfüggő(pl 3gs-re is felmennek a frissítések kisebb spórolásokkal) és aki meg nem rakja tele 200 app-al a telóját, hanem csak hosszútávon használná, annak jó az iphone, ha megfizetheti.
2011. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még hozzá tenném, hogy a fizetős android appokat (gyakorlatilag mindet) ingyen le lehet tölteni netről, és teljesen szabadon tudod telepíteni. Sokan ezt nem nézik jó szemmel, meg azt mondják mit nekik az a 2-300 Ft apponként, viszont egy 1000 Forintos mobil játékot én már nem szívesen vennék meg.
2011. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
iphone-ra is ugyanúgy lehet tört programokat szerezni. de egyébként én nem tartom a játékokat akkora élménynek, szóval én még ingyen se tölteném le nagyrészüket.
2011. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!