Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia N8-00 vagy Sony Ericsson...

Nokia N8-00 vagy Sony Ericsson Xperia Mini Pro?

Figyelt kérdés

A kérdés, azt hiszem, egyértelmű: melyik telefonnal járnék jobban mindennapi használatra?

Alapjáraton Sony Ericsson párti vagyok, de volt már Nokiám is. Igaz, elég régen, még az őskövület telefonok idejében. Közvetlen ez után váltottam Sonyra, és őszintén szólva sokkal jobban meg vagyok / voltam vele elégedve, bár a mostani, főleg az érintőképernyős Nokiákkal nem vagyok nagyon tisztában. Ezzel a telefonnal kapcsolatban a legnagyobb vonzerő számomra a 16 GB belső memória (bár az Xperia alapcsomagjában is van memóriakártya, és mindkettő 32 GB-ig bővíthető), ami ha nem lenne, gondolkodás nélkül lemondanék erről a lehetőségről. Igaz, hogy a kamerája is jobb, mint a Sonyé (12 MP, a Mini Proé pedig csak 5 MP), de nálam a kamera abszolút nem befolyásoló tényező, révén, hogy én fényképezővel szoktam fotózni.

Már említettem, hogy a Sonykat inkább részesítem előnyben, de volt már rossz tapasztalatom az Xperia széria egyik tagjával, méghozzá pont a Mini Pro elődjével, az X10 Mini Proval, de úgy tudom, hogy az ott fellépő problémákat nagyobb sikerrel ennél a változatnál kiküszöbölték. A rossz tapasztalat ellenére is nagyon megszerettem az Xperia kezelhetőségét, és különösen tetszik az érzékeny érintőképernyő, valamint hogy csak bőrfelületre reagál.

Hogy az akkumulátor meddig húzza, azt sajnos egyik telefonnál sem tudom. Rendszeresen hallgatok zenét telefonon, épp ezért lényeges információ lenne, hogy mondjuk egy huzamosabb ideig, vagy napjában többször bekapcsolt médialejátszó mellett melyik telefon meddig bírja.

A tesztek alapján inkább a Mini Prot választanám, hiszen arról kevesebb rosszat olvastam (ha jól emlékszem, a leghátrányosabb tulajdonságaként a kamerát említették, ami már mondtam, hogy nekem nem lényeges), sőt, még az árak is az Xperia mellett szólnak, de azért tekintve, hogy pont az elődjével voltak problémáim, kicsit ódzkodom egy újabb csalódástól. Nagyon érdekelne, hogy mik a tényleges, használat utáni tapasztalatok.

Csak olyanok véleményét szeretném, akiknek van tapasztalata legalább az egyik telefonnal, vagy jobb esetben mindkettővel. Köszönöm!


2011. okt. 4. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak NOKIA!! Röviden és tömören!!
2011. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bp1985 ***** válasza:
xperia mini pro. A nokiának az érintős telefonjai nem sikerültek túl jól. Volt szerencsém kipróbálni, de abból a pénzből inkább egy sgs-t vennék, amennyibe az n8 kerül.
2011. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nekem mini pro van és nagyon megvagyok vele elégedve! nagyon sokat tudó aprócska kis okostelefon. az akku üzemidejéről pedig annyit hogy én szinte minden nap hallgatok zenét ráadásul sokat plusz még netezek is és így kibír két napot. szívből ajánlom! UI: ne hallgas az első válaszolóra mert csicska nokiás SOHA MONDOM SOHA NE VEGYÉL NOKIÁT!!! (esetleg majd ha kijön a windows phone 7-es széria)
2011. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelműen a Nokia. Az Android már haldoklik.
2011. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
N8
2011. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
n8!!
2011. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Made in Finland-os N8-om van 7 hónapja és maximálisan elégedett vagyok vele!Semmi gondom nincs vele!Igaz a headsetet már csrélni kellett,mert megtört a vezeték de elég sokat használom!
2011. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2. hozzászóló: na igen, amennyibe az N8 kerül... az egyik problémám :D

3. hsz: ó, az X10 Mini Proval pont az volt a legnagyobb gondom, hogy nem bír sokat az akksi, de ha ez megváltozott, akkor az egy plusz pont a Mini Pronak :D

4. hsz: mire érted pontosan a haldoklást? :O

7. hsz: szerintem a hedszet cseréje fél év után a legtöbb esetben elkerülhetetlen xD de az legyen a legnagyobb gond :D

2011. okt. 4. 20:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Az Android haldoklásra talán arra céloz a válaszoló,hogy most megy a licensz mizéria,hogy kinek mennyit kell fizetni.Valószinű majd a vásárlóra fogják terhelni ezeket az összegeket.


Itt van egy hosszabb videó: [link]


Én szeretem az N8-amat.Nem cserélném le!

2011. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm ♥ igazából a videót nem tudtam megnézni, mert valamiért nincs hang ._.
2011. okt. 5. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!