Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Ericsson Xperia X10 mini...

Sony Ericsson Xperia X10 mini pro (U20i) telefonom van. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Még sosem volt érintőképernyős telefonom, most kicsit meg vagyok lőve, mert a hagyományos gombos és nem androidos telefonokhoz vagyok hozzászokva. Na most ezért lenne egy pár kérdésem: Lehet-e valamilyen módon változtatni ezt a kék színt, ezt a 'témát'? Az előző telefonjaimnál lehetett, de úgy tűnik, hogy ezen nem. Vagy mégis?

Valamint: Hogyan lehet alkalmazásokat letölteni? Androidos alkalmazásokat? És melyeket hasznos letölteni?

És ugye ha wifis, akkor nem kerül pénzbe az internetezés? Már ha be van kapcsolva a wifi. Vagy van valamilyen díja a használatnak?! Ez fontos lenne.

És melyek azok az alkalmazások, amelyekre ha rámegyek, akkor automatikusan kapcsolódik?


tudom, hogy sok kérdés, de mind azért van, mert nem tudom még igazán kezelni, ezért tettem fel egy kérdésben.

Köszönöm szépen előre is, a hasznos válaszokat!


2011. okt. 11. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet-e valamilyen módon változtatni ezt a kék színt, ezt a 'témát'? Az előző telefonjaimnál lehetett, de úgy tűnik, hogy ezen nem. Vagy mégis?


A gyári kezelőfelület témája nem igazán módosítható. Persze lehet rootolni és a framework-res.apk-t szerkeszteni, esetleg lecserélni másikra de ez macerás lehet. Ezért azt javaslom tölts le egy launcher programot Marketről. Pl. Go launcher ex, adw, laucnher pro, helix laucnher stb.


Hogyan lehet alkalmazásokat letölteni?

Előbb említettem a Marketet. Na onnan.


És melyeket hasznos letölteni?

Egy fájlkezelő nem árt ha van pl. astro, meg egy jobb videólejátszó ha nézegetnél rajta videókat, meg univerzális (sok formátumot kezel) dokumentumolvasó. De úgy igazából neked kell eldöntened, hogy mi lehet hasznos.


És ugye ha wifis, akkor nem kerül pénzbe az internetezés? Már ha be van kapcsolva a wifi. Vagy van valamilyen díja a használatnak?! Ez fontos lenne.

Ha be van kapcsolva a wifi az még nem elég. Rá is kell csatlakoznod egy wifi hálózatra. Így nem fog plusz költségbe kerülni a net a telefonon.


És melyek azok az alkalmazások, amelyekre ha rámegyek, akkor automatikusan kapcsolódik?

A közösségi alkalmazások, böngésző, email kliensek, időjárás jelzők, Market, Google Maps, hírolvasók, Gameloft játékok első elinduláskor meg ilyesmik. Azért elég egyszerű kiszűrni, hogy mi az amihez net kell. Csak végig kell gondolni mi az alkalmazás feladata. Innen azért elég könnyen ki lehet találni, hogy kell-e neki net vagy sem.

Ha be van kapcsolva az automatikus szinkronizálás a google fiókkal akkor a telefon könyv is szinkronizálja magát a google címtárral, a naptár is szinkronizálja magát a google naptárral, meg persze ilyenkor aktív igazán az e-mail szinkronizáció is.

2011. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat! Igazán sokat segítettél!
2011. okt. 11. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!