Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Telókban a GPS már nem az...

A Telókban a GPS már nem az igazi. Miért?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy régebben az AGPS-es telók nagyon hamar tudtak csatlakozni a müholdakhoz, manapság meg már nehezen vagy sehogy... mit lehet tenni? Miért van ez?
2011. okt. 16. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen telód van?
2011. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nemtom, nekem a Samsung Montém gyorsabb mint a sokkalújabb iPhone 3GS,vagy a régebbi Nokia e71

Bár az enyém buherálva van, nemkicsit, NAGYON.

2011. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert nem tudod mi van a kezedben.

GPS vevő: beépített műholdak vételére alkalmas hardver.

A-GPS ( advenced!): együtt tud működni a GPS vevővel, azaz a telefonod szolgáltatója cellainformációk alapján tudja hol vagy, ezt az adatot adatforgalom formájában átadja a GPS vevőnek, így az nem vakon keresgél az összes holdak között, hogy melyik látható és használható, hanem a földrajzi hely és idő ismeretében csak azokkal keresi a kapcsolatot, amelyek láthatók és használhatók is! A horizont alattiakkal (nem láthatók) nem is próbálja felvenni a kapcsolatot...

Ettől gyorsabb..

Nincs semmi baja a GPS vevőnek, alapjaiban egyik se rosszabb a másiknál.

Még egy: az okostelefon ca. 1 hétre "jegyez", azaz 1 héten belül bekapcsolva, kiszámítja mely holdak az éppen láthatóak és A-GPS segítsége nélkül is gyorsan talál holdat.

Feltétel: maradj az előzőhöz képest ca. 100 (300?) km.-en belül.

2011. okt. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Régebben az emberek nem vártak el lehetetlen dolgokat egy telefontól és könnyebb volt megcsinálni.
2011. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

10:22 vagyok..

Bladem így másodpercek alatt talál holdat...

2011. okt. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Amp Lifier válasza:
Nekem Samsung Galaxy Ace-em van, és jobban teljesít az eddig próbált több GPS-nél. Persze kell hozzá egy rendes szoftver is.
2011. okt. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nokia 5800, ovi mapsal és lassan kapcsolodik a müholdakhoz
2011. okt. 16. 10:48
 8/11 anonim ***** válasza:

"A-GPS ( advenced!):"


Nem Advanced. Assisted. Teljesen mást jelent.


A kérdezőnek:

Tedd a készüléket olyan helyre ahonnan látszik az ég.

Pl mielőtt beszálsz a kocsiba indítsd el, vagy lakásban ne próbálgasd.

2011. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Nem Advanced. Assisted." Igaz...
2011. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem szinte azonnal talál holdat (ált 10 másodpercen belül). Sőt, kocsiban hátul ülve is simán fogja a jelet. Pesti bérház első emeletén is találtam 7-8 percen belül holdat. Wifivel megtámogatva, meg méggyorsabb. Ugyan kinek kell ennél is több?
2011. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!