Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Ericsson xperia x10 mini...

Sony Ericsson xperia x10 mini pro telefonom van, de szaggat rajta valami miatt pár játék, ötletek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
pl angry birds... szaggat, mintha nem működne rendesen az érintő képernyője (tökéletesen működik) majd néha be is fagy, és iylenkor újra indul a telefon... mi a gond?
2011. okt. 19. 22:42
 1/7 anonim válasza:

Ehh, nem kellene ilyet csinálni, ha csak nem kevés benne a memória.


Sok alkalmazást nyitottál meg előtte és nem állítottad le, csak kiléptél belőlük.

Ekkor ugyanis az addig elindított alkalmazások a háttérben ugyan úgy foglalni fogják azt a kevés 128mb szabad memóriát.


Érdemes felrakni az "Advanced Task Killer" nevű alkalmazást.

Ez arra való, hogy a feleslegesen futó háttéralkalmazásokat be lehet vele zárni, így felszabadítva helyet a virtuális memóriába.


Ami még szóba jöhet!

Az a memória kártya adatátviteli sebessége.

Nem csak az számít hogy az sd-kártya mekkora lemezterülettel bír, hanem, hogy milyen gyors az adatátviteli sebessége.

Ezt MB/mp-ben határozzák meg.

Ez is nagyban befolyásolja a telepített alkalmazások sebességét.

Az olcsó kategóriáknak 3MB/mp szokott lenni.

2011. okt. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ez arra való, hogy a feleslegesen futó háttéralkalmazásokat be lehet vele zárni, így felszabadítva helyet a virtuális memóriába."


Ja, de azt azért tedd hozzá, hogy ha olyat állít le akkor a rendszer újra is indítja az adott appot...

2011. okt. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Megbocsáss kedves előttem válaszoló!

Neked fenn van ez az alkalmazás???


Mert ha igen!

Akkor tudnád, hogy annyira felhasználó batárt a program, hogy a rendszer futtatásához szükséges alkalmazásokat nem jeleníti meg!

Ez a program nem alkalmas a rendszer összeomlasztásához/kifagyasztásához.

Csak a futtatott alkalmazásokat lehet vele bezárni.


Csak egy kis információ:

Az x10-mini-pro újraindításakor a rendszer végleges felállásáig 15alkalmazás indít el foglalva a memóriát és ezek nem a rendszer futtatásához szükségesek!

ebből 8 frissítési kereső program ami internetre vár 7db sima alkalmazás mint a zenelejátszó, e-mail, üzenetek... ezek minek fussanak ha nem akarom használni.


Arról nem is beszélve, hogy ezzel a programmal folyamatos bekapcsolva tartás és kotorászás mellet is két napig bírja az aksi.


Ja, de azt azért hozzá teszem, hogy nem a másikat kell kritizálni tudatlanúl, hanem értelmes kész érvelek alátámasztott válaszokat kell írni a kérdezőnek.

2011. okt. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Akkor tudnád, hogy annyira felhasználó batárt a program, hogy a rendszer futtatásához szükséges alkalmazásokat nem jeleníti meg!"


Nem nekem szólt, de te is tudhatnád, hogy nem csak a rendszer alkalmazásokat indítja újra a rendszer, hanem minden olyat ami un. after startup. Skype stb.

Ezeket normálisan csak úgy lehet ezzel kezelni, ha rootolás után kiszeded őket az automatikusan induló appok közül, mert ezeket egytől egyig újraindítja a rendszer, ha csak úgy kilövöd...


"ebből 8 frissítési kereső program ami internetre vár 7db sima alkalmazás mint a zenelejátszó, e-mail, üzenetek... "


Az üzenetek:Ha leállítod ez a legjobb módja annak, hogy ne kapj meg sms-t...

2011. okt. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha kérhetem privátban legyél kedves...

Nincs értelme trólkodoni!


Az üzenetem annak szól!

Aki nem ismeri a programot és baromságokat ír róla.

Előbb próbáld ki, ismerd ki, és aztán véleményezd. kérlek...!


Ugyanis ennél az alkalmazásnál a rootolásról szó sincs!

Nem igényel SuperUser engedélyt!

Mivel nem nyúl hozzá a rendszer fájlokhoz!!!


Ezért írom: Ha nem ismered az alkalmazást, minek véleményezed?


NEM lehet vele olyan háttér alkalmazást kilőni, ami akadályozná a telefont a működésbe.

Eddig nekem az üzeneteim is sorra megérkeztek, mivel azt nem az sms-írás kezelő felület (futtatót alkalmazás) használj!



Egyedül az ébresztő alkalmazást nem érdemes kilőni, ha riasztás állítunk be.

A riasztás "alkalmazás" szintén nem rendszer futtatáshoz szükséges követelmény.

a riasztás alkalmazásnak, egyszerű feladata van.

a háttérben fut és figyeli az óra állást, és ha megegyezik a beállított értékkel akkor riaszt.


De pont ezért van a programban kivétel lista!

Ezt a program a súgó részben szintén leírja!

2011. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd el újra amit a root-ról írtam...
2011. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

így utólag is a bocsánatodat kérem elismerem


barom voltam.

Valóban átugrottam egy sort!


Jól írtad nem neked szólt a dolog csak az anonimitás zavart meg.


Privátban azért tanácsoltam, hogy ismerd ki a programot, mert valóban vannak olyan alkalmazások melyek óránként kérés nélkül bizonyos időközönként elindulnak.

Ilyen Pl: a market, google-mail, zene-lejátszó sőt! azt most sem értem, hogy ha csatlakoztatom a géphez a készüléket, minek indul el a kamera funkció is!


De így utólagosan is a kérdésre a válaszolok:

Az Advanced Task Killer free-ben v1.9.7b77, ezekre az alkalmazásokra is gondoltak.

Éppen ezért időzíteni is lehet a programot az (Autó kill frequency) menüjében, hogy milyen idő közönként ürítse a futó alkalmazásokat, méghozzá csak azokat amit kijelölünk a fő menüben.

atz is be lehhet állítani hogy ha nem a felhasználó inditja az alkalmazás egyből bezárja.


Nekem játék közben szokta írni egy kis üzenő csíkban, hogy pl: 2 App-s are killed!


Én meg vagyok vele elégedve, és elég egyszerű a kezelhetősége. (egy kis angol tudás azért nem árt!)

2011. okt. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!