Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért írja a telóm (Nokia) a...

Miért írja a telóm (Nokia) a térerőnél azt, hogy 3,5G?

Figyelt kérdés
Néha-néha eltűnik, néha-néha előbukkan. Mi befolyásolja ezt? A mobilinternet nincs bekapcsolva, sohasem használom. Ezek szerint nem ezzel van összefüggésben...
2011. okt. 27. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
beállításoknál állítsd a csak gsm módra a kettős helyett. Am azért írja ki néha így mert ilyenkor ha érzékel a gsm mellett más hálózati módot oda lép. Am így a keresgélés miatt az akksi is jobban merül. Persze a telefonálás stb minősége nem romlik ha csak a gsm üzemel.
2011. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valóban, köszi.
2011. okt. 27. 23:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nekem be van kapcsolva a 3G hálózat is. Ennek ugye nincs semmilyen díja? Egyébként nekem ez a 3G hálózat mire jó? Mert az alapbeállítás tényleg kettős mód. Ezt mindenképp célszerű kikapcsolni, vagy van valami előnye is?
2011. okt. 27. 23:38
 4/9 anonim ***** válasza:
nincs jelentősége. Nem kerül semmi plusszpénzbe. Pl ha videótelefonálni akarsz kell a szélesebb sáv azaz a 3g megléte. Az gsm be nem megy. Amúgy a netelérés szempontjából is jó, mert gyorsabb. Persze ez fizetős szolgáltatói nethez kell, wifinél nincs rá szükség. Ha ezeket nem használod fölösleges mert az állandó kereséssel jobban merül az akksi. Mms sms hívás nál elég a gsm. A wifi független, a gps független ettől, ha nem használsz netet hozzá csak a beépített gps vevőt. Kb ennyi. Am milyen nokia? Nekem c7 van és én is csak gsm ben használom, ahogy sokan.
2011. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ez egy 5800-as, de 2 év alatt csak nemrég figyeltem fel erre, és elgondolkodtam mi lehet. 3G netet / fizetős netet sohasem használok, csak wi-fi-t, ha épp van helyben. A GPS is offline. Videotelefonálni nem szoktam. Gondolom a roaminghoz nem kell, úgyhogy kikapcsolom. Az akku így is jól bír, de kiváncsi leszek, lesz-e érzékelhető különbség.
2011. okt. 28. 01:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor van jelentősége ha a készülék sokat változtatja a helyét, egyébként nem érzékeled a különbséget a fogyasztásban.
2011. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Ezek szerint nekem nincs rá szükségem. Én csupán wi-fi-n netezek, a mobilinternetet le is tiltottam, hogy véletlenül se csatlakozzak rá. Még egy utolsó kérdés a hozzáértőkhöz: ha sokat tartózkodom külföldön sincs szükségem ilyen hálózatra (roaming használatával összefügg valamilyen mértékben)? Köszi!
2011. okt. 28. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:

A roaming az annyit tesz hogy a végberendezés nem a honos szolgáltató hálózatához csatlakozik.

Ilyen szempontból pedig nem számít.

2011. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Németországban láttam először, hogy kiírta. Azóta egyszer se írta ki. Gondoltam lehet valami újabb hálózatra/generációra kapcsolódott. De netnél rendesen van 3.5G
2011. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!