Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia 5230-ra hogyan tudon...

Nokia 5230-ra hogyan tudon rátenni a v50 szoftot garivesztés nélkül?

Figyelt kérdés
T-mobile függő és lehetőleg olyan modszer kéne amivel nem veszik el a T-mobile gari? és a suite se software updater nem mutatja a v50et!!
2011. nov. 8. 19:51
1 2
 1/11 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Az 5230-ra nem adták ki a v50-es firmware-t. A legújabb elérhető frissítés erre a készülékre a v40-es szoftware.
2011. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de kk van adva mivel ismerősöm már frissítette a FÜGGETLEN 5230asát Nokia Suiten keresztül. nekem viszont nem jelez, igaz nekem t-mobile függő. amúgy a v50 már áprilisban kiadták.
2011. nov. 9. 21:49
 3/11 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Itt van a Nokia hivatalos oldala, láthatod a legújabb verziót, csak keresd meg az 5230-at.


[link]


Ide pedig ha bemásolod a termékkódot, megtudod, hogy a készülékedhez melyik szoftver-t adta ki a szolgáltatód:


[link]


Ha létezik (vagy felrakható) rá v50 vagy v52-es szoftver, ahhoz meg kell változtatni a produkt kódot (mert nem független a készülék), de ez garanciavesztéssel jár.

2011. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Bocsi, az első linknek ezt akartam:


[link]

2011. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ha függetleníteném? akkor valószínű jelezne?
2011. nov. 10. 13:36
 6/11 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Ha a szolgáltatód által utoljára kiadott verziótól van újabb, akkor teljesen biztos. A szolgáltató nem mindig adja ki a legfrissebb firmware-t. Én egykor egy Nokia 5800 XpressMusic-ban kicseréltem panelt, mert meghalt a mikrofon. Az új panel kártyafüggetlen volt, de mivel szolgáltatótól lett vége anno, ugye belenyúltak. A v50-es szoftvertől nem talált újabbat. Kicseréltem a produkt kódod független hivatalos 5800-as kódra és hip-hop fent volt a v52, továbbá a rendszerből a szolgáltató által betelepített cuccok mind eltűntek. Persze Hard reset-et csináltam. Ha valóban van újabb verzió, akkor megéri felrakni. A v50 és 52 között is óriási különbség van.


Itt a leírás a piros betűs rész alatt. 5230-ra is találsz magyarországi kódot. DE amint mondtam: a garancia ugrik. Előtte viszont nem árt jobban utána járni annak, tényleg van-e rá elérhető v50-es firmware, vagy az ismerősöd telójára hack módon került fel.

2011. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nyúlós lónyál ***** válasza:

A link lemaradt:


[link]

2011. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

azt eddig értem h ugrik a gari, de hamár a gari elveszne akkor egy CFW érdemesebb lenne feltenni. másrészt biztosan van v50 szoftver 5230-ra mert a NaviFrim+ is mutatja. az ismerősöm telefonja 1 éves gyárilag független, és Nokia Suiteval (v3.2.100) frissitette.

szóval akkor 2 lehetőségem van: garivesztés, vagy türelem ugye?

2011. nov. 10. 22:00
 9/11 A kérdező kommentje:
amúgy azért szeretném ennyire frissiteni, mert a v40 szoft eléggé instabil, gyakran lefagy, sokkal több hibaüzenet jelenik meg. sokan panaszkodnak rá köztük én is. T-Home szervízbe 3x is volt 2x központba küldték, 1x helybe csinálták. összességében csak a szoftot babrálták
2011. nov. 10. 22:03
 10/11 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Figyelj, ha a termékkódot átírod, akkor a te telód is független lesz. Tehát olyan, mintha nem szolgáltatól vetted volna. Utána nyilván több elérhető frissítésed lesz. A türelem dolog szerintem kihúzva. Mivel nem új modell, így már rég kiadta volna a szolgáltató az újabb szoftvert, ha...

A hivatalos kiadás után 1-2 héttel megjelenik a szolgáltató által kiadott szoftver. Ha ez akkor nem történt meg, már nem fog. Szóval két lehetőséged marad: új product kód vagy marad így. Mellesleg az új szoft-al a kamera minősége is jócskán javul.

2011. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!