Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jó az android?

Miért jó az android?

Figyelt kérdés
Szerintem semmivel se jobb mint a Windows, vagy a Sony Ericsson Zylo-m szoftvere.
2011. nov. 11. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

LOL!!!! XD

Gyors, jó vas alatt ritka a lefagyás, taskmanager használata mellett és a legnagyobb előnye a Market, ami a Windowsnak nem nagyon van meg. Marketplace próbálkozik próbálkozik de nem sok sikerrel. Nyíltforráskódú (az Android) bárki írhat rá bármilyen programot, amit akár pénzért is árulhat Marketen. Hány éves vagy amúgy?

2011. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kinek mi az igénye. Ha neked megfelel, amit a régi, hibákkal teli windows mobile nyújt, akkor a te döntésed. A WP7-nek meg idő kell, hogy kiforrjon. De sokaknak igényük van arra a szabadságra, amit az android nyújt, az ingyenes alkalmazásokra, a marketre, a gyors és zökkenőmentes használatra, és az alkalmazások egyszerű telepítésére. Igaz rá, hogy csak az nem fagyasztotta meg, aki nem használta, viszont újraindulásos fagyással (ami winmobile-on gyakori) pl nem találkoztam még, max akadással. Stabil rendszer, ráadásul nagyon egyszerűen személyre szabható.
2011. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

előzővel teljes mértékben 1-et értek!

én is lényegében ezt írtam volna!!

2011. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A zylo-m egyszer sem fagyott le még (nem is lassú), és azt töltök le rá amit akarok.
2011. nov. 11. 19:31
 5/13 anonim ***** válasza:
A kérdező nevéből is látszik, hogy Sony rajongó. Kár a gőzért, nem győzitek meg!
2011. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A nyílt forráskód a kulcsszó. Azt jelenti, hogy bárki írhat rá programot. Így nem csak néhány tucat megbízott programozó dolgozik magán a rendszer fejlesztésén és programok írásán, hanem világszerte több tízezer. Az androidos készülékek kompatibilisek egymással és a külsős mobilokkal is. Nem zárt mint pl az apple termékei. Azt, hogy a win-es mobilra bármit letöltesz, kétlem, mert elég szegényes a szoftver választék. Mivel elég elterjedt az android, ezért a fizetős programok is mind letölthetőek netről ingyen. Ingyenes programokból is annyi van, hogy egy emberöltő is kevés lenne, ha mind ki akarnád próbálni. Gyakorlatilag nem igazán van olyan szoftverigény, amire ne lenne android program. És ezért olyan közkedvelt, mert mindenki megkapja, amit akar, rend szerint teljesen ingyen.
2011. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem jó az Android. Állandóan lefagy és reseteli magát, ami által minden program és adat törlődik. Én emiatt adatam el a készülékemet.
2011. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szép és jó az Android, de egy Maemo 5-höz képest kissé lebutított fapapucs fílingje van néha :)
2011. nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsónál a pont :D egyébként meg...mondjátok már meg..mire jó nektek a nyílt forráskód, ti írtok rá programokat? nem? akkor meg minek? marketplace meg egyébként egyáltalán nem hiányos, legalábbis elég sok hasznos dolog van, marketen meg tele van olyanokkal, amit én pl soha nem töltenék le. most a számokkal dobálózni nem nagy dolog hogy itt 500ezer alkalmazás van, marketplace-en meg még csak 200ezer...úgyse használod ki soha az életbe.
2011. nov. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ugyan nem "mi" (az átlag felhasználók nagy része) írja rá a programokat, de lényegesen többen írnak rá, pont a nyílt forráskód miatt. Persze, nem próbáljuk ki-használjuk mind a sokszázezer programot, de minél több ember ír rá minél több féle programot, annál nagyobb a valószínűsége, hogy valaki abba a szoftverigénybe már belefutott, amire pont neked szükséged lenne. Egy bevásárlóközpontban sem veszed meg az összes terméket, de minél nagyobb a választék, annál valószínűbb, hogy a legelvetemültebb igényeidet is kielégítik. És minél többen használják, annál többen foglalkoznak fejlesztéssel, ennek következtében mégtöbben használják. Öngerjesztő folyamat. Még egy előnye az androidnak (bár nem mindig előny), hogy minden talicska fut vele, így nem vagy rákényszerülve egy drága készülék megvásárlására, ha az adott rendszert használni akarod. Persze a trágyataligán gyengén fut, és ezt sokan az oprendszer hibájának tudják be. Dobálóznak a "nincs jól optimalizálva" kifejezéssel, mintha lenne fogalmuk, hogy pontosan mit is takar a kifejezés. Abba nem gondolnak bele, hogy hiába fut android a gyenge "csak me ócsó" készülékükön, még nem várhatnak el prémium szolgáltatásokat. Különben nem lenne létjogosultsága a drágább eszközöknek. (Hiába hajthatsz trabanttal az autópályára, még nem hasíthatsz vele 150-nel és ez nem a pálya hibája!)

Szóval lehet a nagy választékot számháborúnak csúfolni, attól az még többet nyújt, mint a kisebb választék.

2011. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!