Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Felhívott valaki +3618 kezdetű...

Felhívott valaki +3618 kezdetű számmal. De tudtommal a 18 a körzetszám, és azok meg nem 22. -től kezdődnek?

Figyelt kérdés
Meg rákerestem több számon is, ráadául a tel. azt mondja be, h "Rossz számot hívott." Ilyen nincs.. Vagy van? Mert amúgy nem szokott ilyet mondani, csak olyat, hogy jelenleg nem elérhető, meg, hogy nincs ilyen felhasználó a telefonoknál, vagy mi... szóval a lényeg, hogy ilyet még sohasem mondott ezelőtt, és bármilyen más számot próbálok hívni, nem mond ilyent.. most mi lehet? Minek a száma ez?
2011. nov. 12. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet, mert a Bp.-i számok 1-el kezdődnek és tulajdonképpen a következő szám is ahhoz (körzetszám) tartozik, mert a bp.-i számok 7,a többi 6 jegyű...
2011. nov. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2011. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! : )
2011. nov. 17. 14:57
 4/4 verus2 válasza:

Szia!

A MEGOLDÁS:

Vannak nem földrajzi helyhez kötött hivószámok is. Pl az internetes telefonhivások (VoIP vagy Voico over IP) hivások gyakran jöhetnek fura számokról. Nálam volt már +12 vagy +18 is pl. Ha a külföldön élő rokon hiv, és nem állitja be hogy a saját számát jelezze ki, akkor a szolgáltató ad egy ilyen fura számot.

Éppen ezért ezek a számok nem visszahivhatók, mert az csak a szolgáktató száma, és nem a külföldön rekedt haveré aki neten inditott hivást eredetileg. És NEM emelt dijas, ahogy itt terjeng a neten. Semmi nem emelt dijas ami +36-tal kezdődik.


A legismertebb voip szolgáltató a Skype, ha veszel számot tőlük, de rengeteg hasonló van a neten. Én a 12voip-ot használom mert olcsóbb, és rengeteget spóroltam vele amig külföldön voltam. De az EU hamarosan teljesen elröli Európában a mobil roaming dijakat, szóval már nem lesz szükség rá sokáig.

2015. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!