Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nemrég ellopták az (uj)...

Joygirl kérdése:

Nemrég ellopták az (uj) Iphonomat. Már le van tiltva a kártya/telefon. Volt már rendőrségi feljelentés is. Kérdés: vannak ien iphone helymeghatározó programok. Ha esetleg a telefon már ki van kapcsolva még igy is rá lehet keresni? Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 00:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. nov. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Az új gazdája biztos töltött már rá olyan programot.

Te viszont szimplán naív lehetsz.

Ha le van tiltva a telefon akkor mi a fenét akarsz még?

2011. nov. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Van ilyen. Úgy csinálják, hogy a telefon IMEI számát keresik meg az operátorok a hálózat jelzés forgalmában. Tipikusan akkor érhető jelen amikor bekapcsolják a telefont és a telefon "bejelentkezik" a hálózatra. Szerintem nem nagyon szokták az IMEIt átütni, mert macerás dolog, igazság szerint elég könnyű lenne megtalálni egy telefont egy olyan személynek aki mindhárom szolgáltató jelzésforgalmához hozzáfér. ( Rendőrség pl egészen biztosan )
2011. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
De a rendőrség magasról tesz az ilyenekre.
2011. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hogy mi a fenét akarok?? pl megtalálni a telefonomat mert nem 5ft volt!!!!!és hát igen lehet hogy tényleg naiv vagyok hogy kb. mindenkitől kérek segítséget, tanácsot, ötletet vagy bármit hogy hogyan kaphatnám vissza a telefonomat:( a rendőrség persze hogy nem kapkodja el hogy megtalálja de azért hátha...hallottam oan storyt is hogy egy hónap múlva megtalálták mert valaki bekapcsolta vagy el akarták adni....hát van ez így, azért erősen reménykedek benne hogy előkerül.
2011. nov. 18. 19:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem a kérdezőt. Az a baj, hogy itt nem fogsz tudni segítséget szerezni. Már leírtam, hogy lehetne megtalálni, de ahhoz hatósági eljárás kell. Sajnos elég szomorú az, hogy valóban ma Magyarországon ezzel nem tud foglalkozni a rendőrség, mert igazából ez nem is igényel akkora erőfeszítést...
2011. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
aki írta az imei átütéts, annak üzenem, hogy de igen is megteszik..nekem februárba lopták el az omnia7-emet, és a héten lett meg, de csak azért, mert aki ellopta elrakta magának, és más ügyekért lefoglalták a dolgait, megtalálták nála a telefont, ami azért volt nekik gyanus, mert a matricán nem az az imei volt, mint amit a teló kiírt...szóval igen, ha valaki ilyenre szakosodik, akkor megcsinálja. és egyébként meg ez csak szerencse volt...nyilván ha nem tartja meg a telóm, akkor nem is lett volna meg...szóval az iphone se lesz már meg sose...átírják az imei-t és használják tovább...
2011. nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Én meg "üzenem", hogy iPhone IMEIt csak baseband chip cserével lehetne végrehajtani. Én ilyenről Magyarországon még nem hallottam, azért annyira nem szemfülesek a tolvajok és nem is értenek annyira hozzá.
2011. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

"A kérdező kommentje:


hogy mi a fenét akarok?? pl megtalálni a telefonomat mert nem 5ft volt!!!!!"


Lassan mondom hogy megértsd.

Kit érdekel hogy mennyi volt a telefonod?

Több ezer telefonnak veszik nyoma hetente.

A rendőrségnek csak akkor van jogi alapja a keresésre ha bűncselekmény megalapozott gyanúja áll fenn. Pl kiraboltak, leverték a veséd miatta. Az hogy őrizetlenül hagytad még nem ok arra hogy megerőltessék magukat miatta. Indítanak eljárást, és ha éppen nem viszi be valaki, vagy más irányú tevékenységük során nem botlanak bele, akkor kapsz egy értesítőt az ügy lezárásáról.

A szolgáltató meg leszarja.

Attól nem lesz meg hogy ide írogatsz.

Te magad pedig soha nem fogsz olyan adathoz jutni ami alapján megtalálnád.

2011. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Lassan mondom hogy megértsd."


Nekem egy nagyon egyszerű kérdésem volt mégpedig az hogy esetleg valaki ismer még valamilyen helymeghatározó programot amivel rá lehetne keresni a telefonra. a választ már megkaptam és köszönöm azoknak akik erre összpontosítottak és egy kis reményt adtak. Úgy néz ki hogy még mindig nem vesztettem semmit azzal hogy ide "írogattam"


Amúgy a rendőségi témát már kívülről fújom de amint említettem nem az érdekelt.

2011. nov. 20. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!