Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az USA-ból Magyarországra...

Az USA-ból Magyarországra telefonálási lehetőségekre van tippetek?

Figyelt kérdés
Több kérdéseim is lenne. Az európai Iphone4 az USA-ban használt SIM-el is működik? Ugyan ez egy Nokia N97-essel. Illetve szerintetek mi a legolcsóbb telefonálási mód az USAból? (internetalapút leszámítva)
2011. nov. 22. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A SIM magában működne elvileg, de én pl az AT&Tnél a következőket tapasztaltam. A "kártyás" megoldások ott is vannak és tipikusan gagyi telefonkat adnak hozzá. Nagy meglepetésemre a SIM kártya csak abban a típusú telefonban működött. Tehát hiába kaptam egy okostelefont az ottani munkáltatótómtól ( AT&T telefon volt szintén ) nem működött benne a SIM. Tehát a gagyi telefont hozzárendelték a "kártyás" SIMhez.

Egyébként ha kint veszel telefont SIMmel azt fel lehet ingyen hívni a google-ön keresztül. Mivel már van internet, lehet MSNen, vagy egyéb chat programon keresztül beszélgetni, vagy használj pl Skype-ot.

Egyébként tapasztalni fogod, hogy maga az előfizetés sem olyan drága mint itthon. ( Egész jók az iPhone konstrukció ) Persze ez csak akkor opció ha hosszabb ideig maradsz kint.

2011. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
decembertől febuárig. Nem tudok onnan semmit. Ha van valami jó összefoglalás ezekre, szívesen olvasnék. De most elsősorban az érdekelne, hogy a magyarországon vett iphone4 és nokia n97 működhet-e kint? Úgy ha ott veszek bele külön sim kártyát. Vagy akkor nem is lehet, csak ha külön készüléket is veszek bele? Van valami mobilszolgáltató táblázat onnan mennyiért lehet telefonálni ide?
2011. nov. 22. 08:59
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Mindkét készülék alkalmas az ottani hálózatokon üzemelni, ha független, amúgy eleve nem.

2. Konkrétabban tudod hová mész? Mert rengeteg szolgáltató van ám az USAban, és nem mindegyik dolgozik minden államban.

3. Ha nem a munkádhoz, hanem csak a hazatelefonálásra kell, PrePaid kártya lehet hogy gazdaságosabb.

2011. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. Ahha, a nokiát meg lehet oldani, de az iphone-t (30-as) nem tudom.

2.Miaimi főleg.

3.Keresgélek én is, pont most bukkantam erre a prepaid-re ( [link] - ezaz ugye?). Egyébként munkára kellene, viszonylag sok telefon lenne vissza. Erre az esetre mi a javaslat?

2011. nov. 22. 09:45
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Az a helyzet hogy gsm szolgáltatást nem találtam prepaid formában (biztos van, de többet kéne keresgélni).

Van wireless megoldás, de ott meg telefont kell venni, vagy havidíjat fizetni.

A nem szerződéses havidíjasnak meg magasak a long distance díjai.

Szóval a hazatelefonálásra javaslom lapotop vagy wifis telefonnal a Skype vagy effélék használatát.

Ha pl olyan helyen fogsz dolgozni ahol van wifi, akkor a Skype egyenlegedre töltött összeggel olcsóbban tudsz telefonálni. Akár az Iphone is alkalmas rá. Vezetékest magyarországra 2,3 centért hívhatsz percenként. Számítógépet meg ingyen.

2011. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Prepaid kártya mint mondottam volt valószínűleg nem fog működni a telefonodban. ( AT&T hálózat esetén ). Simán vegyél egy olcsó prepaides cuccot és a végén dobd el.
2011. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nem megoldható, mert Európában GSM hálózat található, az USA-ban pedig CDMA hálózat. Ha jaielbreakel meg is oldod a függetlenítést hiába teszed bele a kártyád nem kapcsolódik a hálózatra:/
2011. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor ha az iphoneba veszek egy ilyen prepaid kártyát, akkor nem is lehet azzal telefonálni? Elvileg az 4bandos, és azt olvastam más helyen, hogy a 4bandosakat lehet az usaban is használni. Pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen egy új, akár eldobható készüléket sem venni, hanem ezt kéne beizzítani. A skype-t még meglátom, de mindenképpen kell egy normál telefonálós módszer.

[link]

Egy ilyet találtam. Ha innen vennék kártyát, akkor azzal tudnék működni?

2011. nov. 22. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nem megoldható, mert Európában GSM hálózat található, az USA-ban pedig CDMA hálózat"


Részben igaz. Való igaz van CDMA hálózat amin a GSM/UMTS ( 3G) sáv nem használható, de van bőséges lefedettség a GSM technológiára is. Egy mai modern gsm telefon már tudja az összes GSM sávot ( tehát nem csak 900 Mhz és 1800 Mhz ami nálunk van) gond nélkül tudod használni USAban. Én konkrétan így jártam:

vettem egy prepaid-es ( "kártyás" ) előfizetést és adtak hozzá egy olcsó telefont. Egy ismerősöm "megszánt" és adni akart egy Xperia-t, hogy használjam. A SIM nem működött benne. Kiderült, hogy az AT&T hozzáköti a prepaid SIM kártyát bizonyos telefontípusokhoz ( IMEI - IMSI alapján ) és mivel a prepaid az adat arrafelé annyira nem divat azt mondják, hogy okos telefont előfizetéssel használd.

2011. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hmmm. És szerintetek itthon lehet olyan prepaid kártyát venni, amit onnan lehetne használni olcsón?
2011. nov. 24. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!