Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi a Motorola Defy tényleg...

Mennyi a Motorola Defy tényleges órajele?

Figyelt kérdés
Hivatalosan 800 MHz, de itt-ott lehet olvasni hogy valójában 1,2 GHz, csak a Motorola lekorlátozta hogy kiadhassa a Defy+-t. Mi az igazság? És meddig lehet húzni?
2011. nov. 24. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 1ghz-en pötyög, efölött tudtommal már instabil.
2011. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Példányfüggő. Sok fut stabilan 1.2-n is, de 1 GHz-et tuti bír mind.
2011. nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz..

Csak nem tudom, hogy nem gondolták, hogy rájönnek.

2011. nov. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Amikor ráflasheltem anno a 2.2-őt az RDS Lite progival, a processzor tulajdonságainál ez volt kiírva: ARM Cortex-A8 OMAP3630 chipset, ARMv7, keres rá a guglival, h mit is tud valójában ez a proci...(de kábé, 1/2 évvel ezelőtt - amikor én is hasonló kérdést fogalmaztam +, mint most Te - én is utánaugrottam ennek és azt találtam, h a 600 MHz ~1.2 GHz-es tartomány az övé). Kísérleteztem ugyan 1.4GHz-en túli frekikkel is (a quadrant és hasonló szintetikus teszterek miatt :-D), de a rövid akksiidők hamar jobb belátásra térítettek. Nagyon "baró" ugyan az a tudat, h akár 1450MHz-et is tud a procija, de a mindennapos használat "némi" kompromisszumra kényszerített, amikor egy pesti navi során, akár tojást is lehetett volna sütni az akksiján. Mivel nem apuci-anyuci adja nekem a rávalót, ezért úgy döntöttem, inkább megmaradnék a megbízhatóság és a hosszú élettartam talaján és beértem egy szolid 1.2GHz-es sebességgel...Nem bántam meg, mert a ~ 1,5-2 napos üzemidő így is meg van (ez persze használatfüggő).
2011. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

az 1. kommentelő azon megjegyzésére pedig, h 1GHz "fölött tudtommal már instabil..."

azt a választ adnám, h bizony NAGYOT tévedsz...csupán a feszültséget kell emelni a magasabb frekik alkalmazása során (SetVsel az az apk, amivel ezt meg tudod tenni rootolt teló mellett...)

2011. nov. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy magasabb órajel mellett is lehet jó üzemidőt elérni, ha az alapjárati frekvenciát lentebb engeded. A Bladem a gyári 244-600 MHz-cel 1.5 napot bírt, most 122-710-zel akár 4-et is. Teljesen azonos használat mellett.
2011. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
enyém 1GHz-en megy, de teljesen elég ez is. Tudnám feljebb húzni, de minek. A Defy+ meg parasztvakítás szerintem.
2011. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a Texas Instruments honlapján (ő gyártja a processzort) az adatlapját, teljes képet kapsz a processzor képességeiről. 1,2 GHz-es frekvenciát garantálnak. Hogy a "felhasználó" (jelen esetben a Motorola) mekkora frekvencián járatja, az már más dolog. Mert hiába járhatna a proci 1200 MHz-en, ha néhány periféria nem bírja kiszolgálni ekkora frekvencián, vagy a szoftver nem indokol ekkora sebességet és ezáltal fogyasztást. De például tudna a proci nagyobb felbontású videófelvételt is intézni, usb otg funkcióra is képes, a Motorola ezeket mégsem használja ki. És van még egy-két ilyen turpisság...
2011. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólásokat! :)

A fentiek alapján a Samsung Galaxy S vagy a Defy érné meg jobban, és miért? (Szerintem egyértelműen a Defy, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.)

Még nem volt Androidos telefonom, és nem tudom hogyan kell rootolni és felhúzni a procit, valamint mire kell figyelni ilyenkor. Érdekelne a CyanogenMod is. Tudna valaki olyan weboldal linket küldeni ahol ezekről írnak bővebben? Előre is köszi! :)

2011. nov. 26. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!