Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A rezisztív vagy a kapacitív...

A rezisztív vagy a kapacitív kijelző a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Nektek milyen van? És melyiket szeretitek?
2011. dec. 1. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Kapacitív, rezisztívvel szóba nem állnék.
2011. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ehhez le kéne írnom ,hogy melyik hogyan működik ,de semmi kedvem.Hallgass az előttem szólóra ,a kapacitív a jobb.
2011. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jolinair..

Nekem legalább 5 éve vannak PDA-im, természetesen (akkor mi más?) rezisztívvel, semmi gondom soha nem volt egyikkel sem.

PNA-m (navigátorom ) évek alatt volt vagy 6, öregebb-újabb, ma is van kettő (azt gondolom naviban ritka a kapacitív, mint a fehér holló), semmi gond velük, bizony szóba állok velük, miért ne tenném, hibátlanul kezelhetők, teszik a dolgukat....

2011. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Jelenleg a gyártók 99% ban kapacitív kijelzőt használ a telefonjaiban.

A rezisztívnél van egy plusz réteg a kijelző fölött ezt nyomkodod, a kapacitívnál a kijelző üvegét használják érzékelőnek.

A kapacitiv szebb jobb multitouchot támogat szóval én ezt ajánlanám.

a rezisztiv mellett szól hogy elméletileg pontosabb lehet mint a kapacitiv és kevésbé érzékeny a környezeti hatásokra. (gyakorlatilag átlagos használat mellet az egyik sem lesz előny neked) szóval kapacitiv

2011. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

@18:48

Igen, tudom, elég szánalmas, hogy a 60 ezres navikon még rezisztív kijelző van, ráadásul sokszor 480×272-es felbontás 5"-ra... Ennyi pénzért majdnem ugyanakkora telefont kapsz, ami navinak is tökéletes, csak 15× erősebb.

2011. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
PNA-knál semmi gond nincs a rez kijelzővel ,telefonnál azért nem olyan jó.
2011. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A rezisztíven nyomkodáskor mechanikai változást csinálsz, konkrétan nyomod a kijelző feletti réteget, ezt érezni is lehet, ugyanis az a réteg besüllyed. A kapacitívnál ilyen nincs, ott teljesen fix a kijelző, és az ujjad töltését érzékeli a panel.

Az előbbinek a hátránya még a kisebb fényáteresztés, és a mozgásból adódóan könnyebben is tökre mehet, viszont bármilyen nyomásra alkalmas eszközzel működtethető. Az utóbbi pedig nem megy könnyen tönkre, jó a fényáteresztése, viszont az ujjadon kívül nem sok mindennel tudod működtetni.

2011. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne 60000-et adni?

7"-os, 800*480-as, 128RAMmal hozattam navigátort 18000 alatt "messziről".

Igaz rezisztív, de tökéletes, ennél a méretnél egy elefántláb is tud "tapizni". Fényereje jó, akkuidőt ne kérdezd, tápról kell használni...

Van természetesen kapacitív telefonom, minden tudással, ami csak létezik, azt is használok...

2011. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Addig oké, 18-ért nem is várok mást tőle, de a márkásak 60-70-be is kerülhetnek, mégis rezisztívek. Nem igaz, hogy nem férne bele az árba a kapacitív. Nekem még nem volt PNA-m, de mivel most telefont használok a kocsiban, már nem is valószínű, hogy veszek.
2011. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!