Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos mobilok tényleg...

Androidos mobilok tényleg generálnak olyan adatforgalmat, amit nem tudsz letiltani, csak fizetni érte?

Figyelt kérdés
Azt tudom, h lehet korlátlan mobilinternetet venni hozzá, és az csak lassít az elért max. adatmennyiség után, de én arra vagyok kiváncsi, hogy hogyan tudom azt elérni, h ne generáljon háttérben adatforgalmat!
2011. dec. 7. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
2 mozdulattal letilthatod. Aki azt terjeszti, hogy nem lehet, annál okosabb a telefonja.
2011. dec. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A háttérben futó alkalmazások (pl. facebook, skype, market, időjárás, timescape) generálják az adatforgalmat, mert frissít, dolgozik a háttérben.

Én úgy csináltam, hogy megrendeltem a Telenornál a 100 megás internetet havi egy ezresért. Ha átlépem a keretet elvileg lassítják. De! 5 hónapja használom és nem lassították vissza egyszer sem. Itthon meg wifizek.

Letilthatod az adatforgalmat mondjuk úgy kiteszed widgetnek a kapcsolót, ettől a készenléti időd is nő.

2011. dec. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mármint attól nő, ha kikapcsolod..:)
2011. dec. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze ha kikapcsolod a háttérbeli adatforgalmat akkor adsz a sz*rnak egy pofont a csilivili csodatelefonoddal, de megoldható minden további nélkül.
2011. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

mit jelent az, h " kiteszed widgetnek a kapcsolót"? mi az a widget? még nincs meg a telefonom, nem ismerem ezeket a dolgokat, most próbálok tájékozódni, de úgy látom, ez nem egyszerű, még használni sem..

de nem akarok a sz.nak adni egy pofont, csak hallottam olyan rémtörténeteket, h vki nem tiltotta ezt le és embertelen számlái lettek. nekem erre nincs szükségem, a mostani nem okos telefonomon ez eddig úgy működött, h amíg interneteztem, ment a forgalom, de ha kiléptem az internetről, akkor természetesen nem. erre gondolok most is: oké, h internetezés közben futnak a háttérben dolgok de ha kikapcsolom, a netet, akkor nem? vagy itt az a lényeg, h a kapcsolódás közben nem ellenőrizhető, h mekkora az adatforgalom? a mostani csomagomban 1150 mb keret van, ebből max 15öt használok. tehát ha megtartom ezeket az internetezési szokásaimat, akkor hasonlóra számíthatok, vagy pedig ennek a sokszorosa fut "akaratom ellenére" a háttérben?

bocsi a hülye kérdésekért, de még csak barátkozom a dologgal.

samsung galaxy minim lesz egyébként. azon hogy tiltható l, tudja vki???

2011. dec. 7. 09:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem sajnos a galaxy minin nem :( Az magától nyit egy dimenziókaput és azon keresztül leszívja a netet, majd a nevedben bejelentkezik és vásárol :(
2011. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Androidon nem csak akkor kapcsolódsz a nethez, amikor a böngésződdel netezel. A fent említett alkalmazások anélkül nyílnak meg és kapcsolódnak, hogy te tudnál róla. (Ezt jelenti, hogy a háttérben dolgoznak.) Ez normális, így is kell történnie. Elég ciki lenne, ha 2percenként nyávogna a telód, hogy engedélyezz ezt, meg azt..

Ha Androidot akarsz, ezzel számolni kell. Kicsit netfüggő telefon. Ha van egy 500MB-s neted, amin nincs túlforgalmazási díj, nem is kellene kapcsolgatni. Kb 2000forint havonta. (Még1x: én 100MB-tal nyomom, nincs gond vele)

Galaxy Minin is lehet tiltani az adatforgalmat, ha gyárilag nem is, a Marketen tuti van valami app hozzá.

És egyszerű az Android, mint a kő. Csak elmagyarázva bonyolult.:)

Itt egy videós teszt a telódról

http://www.youtube.com/watch?v=r4_-O14-1DA

Widget= alkalmazásfelület, google a barátod.

2011. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=KJ8maNMZuxI&feature=related


Itt egy másik teszt is, itt jobban látni a menüt stb-t.

2011. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"mit jelent az, h " kiteszed widgetnek a kapcsolót"?"


A widget olyan mint egy ikon. Kb. úgy néz ki. Pl. óra vagy időjárás, YouTube...ezeket kiteheted a képernyőre.

[link]


"a mostani nem okos telefonomon ez eddig úgy működött, h amíg interneteztem, ment a forgalom, de ha kiléptem az internetről, akkor természetesen nem. erre gondolok most is: oké, h internetezés közben futnak a háttérben dolgok de ha kikapcsolom, a netet, akkor nem?"


Ez itt nem így van. Az okostelefonok eléggé netfüggők. Pl. a fent említett widgetek közül is (időjárás widget) a legtöbbet magától frissíti a telefon, ami ugye adatforgalommal jár. Ezért lehet érdemes beállítani rajta hogy ne engedjen adatforgalmat generálni.

Én is csak wifivel internetezem és a díjcsomagomban van olyan mobilinternet csomag, ami ha elhasználódik, nem számlázza ki a többit, csak nagyon belassítja.


Remélem tudtam segíteni.

2011. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem galaxy mini-m van és ki lehet kapcsolni beállítások->Fiókok és szinkronizálás menüpont alatt

De ha van egy kis eszed akkor veszel egy routert amiben van wifi és otthol szinkronizálsz (vagy ahol van elérhető kódolatlan) aztán a mobil neteddel meg ugyanannyi lesz az adatforgalmad kb mint most :)

2011. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!