Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha Vodafone-s Motorola DEFYomr...

Ha Vodafone-s Motorola DEFYomra felrakom a CyanogenMod7-et, akkor kártyafüggetlen lesz?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, legalábbis a Blademet függetlenítette annakidején az első főzött rom.
2011. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom. :)
2011. dec. 7. 17:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem létezik firmware, ami unlockolna bármilyen telefont.

Ha függetleníteni akarod, manuálisan kell csinálnod.

2011. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor az enyém mi volt? Előtte T-függő volt, kipróbáltam.
2011. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 3/3 Ehhhe, a firmware nem összetévesztendő egy főzött rommal...ami ugyan nem unlockolja tartósan a telefont, csak éppen amíg ő fut, addig a telefon elfogadja más szolgáltató SIM kártyáját.

"Kézi készülékkel", vagyis pl. NCK-kóddal nem érdemes függetleníteni, mert a garancia (ha van), menthetetlenül elvész.

2011. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy #3 írta.

Mellesleg CM wikin le van írva ez is, nem árt elolvasni.


"CyanogenMod, however, does not "unlock" the device. Most carriers "lock" their handsets to prevent customers from buying a handset and moving to a different carrier. Carriers depend on these "exclusivity" agreements to bolster revenue. For example: if you buy an iPhone in the US, you are stuck with AT&T or Verizon, whichever you bought from. To use the handset on another carrier's network it would be necessary to "unlock" the handset. This is done with a code based on the IMEI of the handset that can be provided by your carrier or firms on the internet that are slightly more reliable than a Nigerian Prince.

Unlocking cannot be done by installing CyanogenMod, or any other firmware for that matter."


Nem értem miért írkálnak ide olyanok, akiknek fingjuk nincs a témáról.

2011. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Vagyis, amíg CM van a telefonomon addig más szolgáltató kártyáját is elfogadja, igaz?
2011. dec. 7. 17:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, (bármit is írnak) el fogja fogadni.
2011. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

@17:24

Ha lenne itt egy másik kártyám, megnézném a CM-et, de a Swedish Spring biztos, hogy függetlenített.

2011. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6/9, lehet, hogy olvasgatni tudsz, de hogy nem cseréltél/használtál főzött romot (akár CM7-t) a telefonodon, az tót-ziher.

Én is (többszörösen) Blade-s vagyok, mint Jolinar kolléga. Nem tudnám megmondani, hányszor cseréltem már romot és bizony ezeknek a főzött romoknak megvan az az apró "hibájuk", hogy használatukkal a telefon nem ragaszkodik egy szolgáltatóhoz:) És ezt nem a Wikiből, meg ilyen okos leírásokból tudom, hanem kipróbáltam, így működik.

Marhaság, mert nem ez van leírva...? Pfff...

2011. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!