Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HTC Wildfire S telefont...

HTC Wildfire S telefont vettem, meddig kell első alkalommal töltőn lennie?

Figyelt kérdés
2011. dec. 24. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg a telefon nem jelzi, hogy befejezte a töltést.
2011. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már megszoktam, hogy ezt a kérdést naponta felteszik, szóval már csak másolom:


A Li-ionos akkumulátort nem lehet kisütni. Alulmerülés és túltöltés ellen is védi az elektronika. Ha a készülék jelzi, hogy feltöltődött, a töltés lekapcsol, hiába hagyod a töltőn reggelig a telefont. Ha alacsony töltöttségi szintet jelez, töltőre rakod, nem kell megvárni, míg kikapcsol. Kikapcsolva nem töltöd, magasabb cellafeszültségen ajánlatos tölteni a Li-ion és Li-Pol akkumulátorokat. A Lítiumos akkumulátor teljes kapacitását nem lehet kihasználni, legfeljebb a 90 százallékát. Ellenkező esetben az élettartam a felére vagy kevesebbre csökkenne. Ebből adódóan nem merül le és nem töltődik fel teljesen.


Első töltés: teljesen feltöltöd az akkumulátort (kb. 2-3 óra). Az Lítium-ionos akkumulátor már rögtön az első feltöltés után a maximális teljesítményét adja. Ezután akkor és annyiszor töltesz bele annyi ideig, ahogyan épp kedved tartja.


Jó tanács: havonta egyszer ajánlatos lemeríteni, majd teljesen feltölteni (jelzéstől jelzésig) az akkumulátort, hogy a cellák közötti egyenetlenségek kiegyenlítődjenek, így a töltöttségi szint jelző nem mutat hibás értéket.

2011. dec. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Röviden: az első töltés semmiben sem különbözik a többitől. Töltöd, ha kiírja, hogy kész (vagy feltöltődött) leveszed, csepptöltés nincs. Ha írja, hogy merül, töltőre dugod.
2011. dec. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!