Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kezdő Androidos? Holnap...

Lee12 kérdése:

Kezdő Androidos? Holnap vesszük meg a telefonom (xperia mini)?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem hogy az elindítás hogy néz ki?(pl: sim kártyát nem akakrok venni mert a régi mobilomból kiszedném és nem értek a telefonokhoz úgyhogy akkor szerintetek vigyem el a t mobilhoz amikor megveszem a telót és kérjem meg hogy rakják be ők)?

valamint hogy ha nem akarom hogy előfizetős legyek hanem hogy legyen egy bizonyos pénzkeretem(kártya) és azt tudjam lebeszélni akkor csak szólnom kell? valamint hogy a neten letílthatom ott hogyha nem akarom hogy felmenjen

mert max wifivel akarok netezni és úgy programokat leszedni

valamint hogy bekapcsolás után azt mesélték hogy megkell adni valami google fiókot de az mi? nekem nincs olyanom


2012. jan. 11. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

SIM kártyát valószínű adnak újat majd attól függ mennyire régi az előző. Úgyis berakják neked.

Ez egy okostelefon, kell neki az internet néha. A legtöbb funkciót egy gmail fiókkal érheted el amit akár most is regisztrálhatsz, és ha meglesz a telefon csak belépsz a felhasználónév/jelszóval mikor kéri.


Az elérhető csomagokról a T-Mobile-ban érdeklődj. Ha előfizetésesre veszitek mert pl ugy olcsóbb akkor nincs mese fizetni kell. Feltöltőkártya esetén általában a telefon teljes árát ott kell hagyni

2012. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Beállításoknál kikapcsolhatod a csomagkapcsolatot egyébként a vezetéknélküli/mobilhálózatok menüben így csak wifin tudsz majd netezni
2012. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha bemész a t-mobilba, ott Dominó csomagban (ez a feltöltőkártyás csomag) veszed meg mindenképp kapsz hozzá új sim kártyát, de nem muszáj használni. Esetleg ami rajta lesz azt lebeszéled és ennyi. Nyugodtan bele teheted a régi kártyádat.

Első bekapcsolásnál egy beállítás sorozaton mész át, ott tudod kikapcsolni, hogy mobilnetet is használjon, vagy akár később is megteheted. Esetleg letiltod a kártyádról a netet és nem tud felmászni.

A google fiók pedig egy gmailes e-mail cím, ha nincs csinálsz egyet, hamar megvan. De ha nem adod meg, úgy is tudsz telefonálni, sms-t küldeni, zenét hallgatni fényképezni, mindent, csak a marketbe nem tudsz felmenni és a gmailt sem tudod használni.

2012. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt a kártya dolgot nem kell ennyire túldramatizálni. Nem olyan bonyolult dolog beletenni egy kártyát a telefonba.


valamint hogy ha nem akarom hogy előfizetős legyek hanem hogy legyen egy bizonyos pénzkeretem(kártya) és azt tudjam lebeszélni akkor csak szólnom kell?


Ha a jelenlegi kártyád amit majd használi akarsz a mini-ben feltöltős akkor semmit nem kell mondani. Viszont ha az előfizetéses akkor azt vissza kéne mondani és valami feltöltős csomagra váltani.


valamint hogy a neten letílthatom ott hogyha nem akarom hogy felmenjen

mert max wifivel akarok netezni és úgy programokat leszedni


Akár az üzletben, akár ügyfélszolgálaton keresztül le tudod tiltani a netet a kártyáról. Ez elég biztos megoldás. Vagy a telefon beállításai között is le lehet tiltani a netet. De ezt meg kb. naponta megkérdezik, hogy androidos telefonon, hogy lehet letiltani a netet. Ha megvan a letiltás akkor simán használod wifivel.


valamint hogy bekapcsolás után azt mesélték hogy megkell adni valami google fiókot de az mi? nekem nincs olyanom


gmail.com-on regisztrálsz egy fiókot és akkor tudod majd használni a google levelezőrendszerét (ez a gmail), tudod használni a google közösségi oldalát (google +), tudsz képeket felölteni a picassa webalbumba meg ilyenek és persze ez kell ahhoz is, hogy a Marketet. Meg még van 1-2 ilyen google szolgálatatás ami néha jól szokott jönni pl. a címtár.

2012. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

jó eddig citromailem volt de akkor holnap csinállok egy gmail fiókot

csak simán a gmail.com on?

valamint hogy egybe kifizetném a készüléket de akkor az árához hozzácsapják a sim kártyát is?

2012. jan. 11. 21:47
 6/13 A kérdező kommentje:

amúgy nagyon köszi a segítséget:)

és amúgy szerintetek jó választás a sima xperia mini?

most csak erre van pénzem de ezt egybe kitudom fizetni(44 ezer)

2012. jan. 11. 21:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Kezdő androidos vagy, szerintem jó választás. Gratulálok a telefondohoz, használd egészséggel :)
2012. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó tanács:

a mobilhálózatot/3G-t tiltsd le az elején.


Kérdéseid alapján nagyon nem értesz se a telefonokhoz, sem a gépekhez.

Így meg elég könnyű lesz akár egy este alatt is 10 ezres számlát csinálni.

2012. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de mivel letiltattam a netet ezért igen nehezen tudnék olyan számlát csinálni+ dominókártyásat vettem és csak 3 ezret rakattam rá úgyhogy ha véletlenül valamit elnyomnék max ennyit bukhatnék de azért nem vagyok akkora fogyatékos a gépekhez de nem is vagyok nagy számtech zseni de azért nem nehéz megtanulni használni egy gépet
2012. jan. 12. 21:39
 10/13 anonim ***** válasza:
alapvető gondokat nem tudnál megoldani egy számítógépen
2012. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!